Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki cukorbeteg annak a magas...

Aki cukorbeteg annak a magas glikémiás indexű ételeket kell kerűlnie?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztávan vele hogy most mitis nem szabadna ennem...mert elég sok édességet eszek és a családban van cukorbeteg...a méz mondjuk nagyon édes a GI-e pedig nagyon alacsony...akkor azt ehetek? De viszont a fehér kenyér nem édes de magas a GI-e...

Kérnék egy kis felvilágositást. :)



2013. dec. 2. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen,kerülendőek a magas glikémiás indexű ételek,mivel hirtelen megemeli a vércukorszintet
2013. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A méznek annyira nem alacsony a GIje.
2013. dec. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem csak a cukrosoknak kellene kerülnie ezeket, és a méz nem alacsony.
2013. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Az ember hús és zöldségevő.


Alapjában véve, így minden mást kerülhetnél. Ez a legegyszerűbb, de írhatnék hosszabban hiszen azért tojást ehet mindenki (aki nem érzékeny rá) halat ehet mindenki (..), olajos magvakat szintén.


De kenyér, lisztek felejtősek, mert keményítőből vannak, a keményítő pedig cukorrá bomlik le. Akkor is, ha a teljes kiőrlésű liszteket alacsony glikémiás indexűnek írják, akkor is cukorrá bomlanak le, ami egy cukorbetegnek nagyon nem hiányzik.


Szóval hajrá zöldségek, hajrá husi, szalonna, tojás, ezek a legjobb ételek. Esetleg lehet ropogtatnivalót, kenyérfélét sütni olajos magokból (lenmag őrleményből, kókuszlisztből.. tehát nem-gabona lisztekből).

2013. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, és szoktam enni magas GI-jű ételeket is, persze "keverve" Tehát nem csak magas van benne, egy minimálistól senkinek semmi baja nem lesz, ha belefér a napi szénhidrát adagba.
2013. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

"Tehát nem csak magas van benne, egy minimálistól senkinek semmi baja nem lesz, ha belefér a napi szénhidrát adagba."


Ez érdekesen hangzik egy cukorbeteg szájából, tollából. Még ha én írok ilyet, és mondjuk nálam nem áll fenn hasnyálmirigy károsodás, inzulin rezisztencia.. akkor lenne valami alapja annak, hogy ilyet állítok. Elvileg. De én meg nem állítok ilyet, mert eleget olvastam arról, hogy már kisebb mennyiségű keményítő is képes lehet károsodást okozni a hasnyálmirigy béta sejtjeiben. Azaz a kevés nem biztonságos, csak egyszerűen minimálisan káros. Tehát alapvetően kerülendő.. kellene hogy legyen. Egészségeseknek is, nemhogy cukorbetegnek :)

Ez nem be(le)szólás, csak az ideát írom, hogyan lehetNE gondolkodni, cselekedni az egészség védelmében, hogy ettől ki mennyire tér el, az szuverén döntés kérdése és egyelőre joga is van mindenkinek.. :)

2013. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjál a hülye paleoval :D én nem szólok bele, hogy te mit eszel, akkor te miért pofázol?
2013. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

1. mert kedvem tartja

2. mert megtehetem

3. mert gonosz vagyok

4. mert jó vagyok

5. mert nagy pofám van

6. mert NAGY pofám van és jól tudok pofázni

7. mert -II- és mert értelmes dolgokról tudok jól pofázni

8. mert nagyon sokszor akaratlanul is igazam van, holott akár tévedhetnék is

9. mert szóba sem hoztam a paleót, különösebben most nem érdekel, de felpofozom azt aki legközelebb is a nyugati orvosi szemlélet szerint közelíti meg a betegségeket, és gyógyítás helyett állandósítani akarja azt is, ami egyébként gyógyítható lenne.


10. De vegyük a legegyszerűbbet: mert én én vagyok, és megtehetem hogy belepofázok a dolgodba. Akár ismerős vagy, akár idegen, akárhol élsz akármit csinálsz. DE ha ezt elviseled, akkor arra is mérget lehet venni, hogy

- én nem foglak leütni a sötétben

- én nem fogom a társadalombiztosításba beleölt pénzt magamra pocsékolni (nekem ugyan nem köllenek ilyen dolgok)

- én aztán nem leszek senki terhére. Viszont el kell fogadni, hogy nagy pofám van, és írok, járatom, véleményezek, ráadásul bunkó városi paraszt módon. Kivéve amikor nem, mert még szofisztikált is tudok lenni, csak az nem esik olyan jól.


Tápművész, életfilozófia 1. szint (van magasabb szint is, az a Toista filozófiához közelebb áll) :)

2013. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!