Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ehetek még ma valamit egyáltalán?

Ehetek még ma valamit egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kezdek teljesen beleőrülni ebbe a kajálás témába..Ma reggel ittam egy kávét ( 2dl tej, 2 teáskanál barnacukor )

és csináltam egy gyümölcssalit ( 1 banán+1 alma+fél narancs kb 3 szem dió )Aztán ma az iskolába ilyen Mikulás ünnepség volt egy csomó sütivel meg csokival. Elhatároztam,hogy nem eszek belőlük, de aztán már szóltak, hogy én miért nem kérek?? És végül ettem 2 ilyet: [link]

meg 2 mandarint

itthon ittam egy olyan kávét mint reggel :( és most már nem tudom egyek-e valamit ma egyáltalán :(


2013. dec. 7. 14:36
 1/9 II.Dartheon ***** válasza:

miért ne ehetnél? még csak 3 óra lesz.. vmit vacsizni is kell :)

és ez abszoút nem sok..

Tudod, vannak azok a nagy tábla csokik.. azok a jó angyok.. nos abból este megettem 2-t, ettem 1 nagy zacskó gumimacit, meg a végén egy kis kolbászos kenyeret szalonnával.. hajnal 3kor minden kijött.. szóval AZ volt sok, nem ez :D

2013. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké köszi :) sajnos most ugye csoki mánia van mindenkinél Mikulás miatt és nem akarom telezabálni magam :( még így is kevesebbet ette mint a többiek..
2013. dec. 7. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most már ehetsz végre valami normális kaját is.
2013. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2dl tej

zsír, fehérje,

2 teáskanál barnacukor

szénhidrát

1 banán+1 alma+fél narancs kb 3 szem dió

szénhidrát, szénhidrát, szénhidrát, jah és egy minimális zsír

2 ilyet

szénhidrát

2 mandarint

szénhidrát...


és még egy kávé mint reggel:

kis zsír kis fehérje, szénhidrát...



látod mi a probléma?


elmondom:

Táplálkozási szakemberek javaslata alapján a változatos étrendnek a következőképp kellene összeállnia:


10-15 % -a az energiának fehérje

50-55 % -a az energiának szénhidrát (cukrokat is beleértve)

30-35 % -a az energiának zsír (telített zsírsavakkal együtt)


Általában fehérjéből minimális szintet szoktak előírni (tehát az a jó ha kimeríted a keretet), szénhidrátból és zsírból pedig maximumot (a kereten belül ajánlott maradni), ezért a honlapon is ez alapján követheted nyomon a változást.

Példaként említve, egy átlagos fizikai aktivitást végző nőnek, napi 2000 kcal energiaszükséglettel minimum 50-75 g fehérjét, maximum 250-275 g szénhidrátot és maximum 65-75 g zsírt kellene fogyasztania.


és te eddig ma csak szénhidrátot ettél jóformán..


plusz a gyümölcsök nem a legjobbak "fogyókura" esetén..


de ne ess pánikba, egy nap még nem a világ vége, és nyugodtan ehetsz csokit meg ilyeneket, csak kalkuláld bele a napodba...


enni nyilván kell majd még mert ez édes kevés kaja, de figyelj arra hogy a nap folyamán csak zöldséget és húst fogyassz... (mondjuk egy jókis natúr szeletet párolt zöldség ágyon)

2013. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értem miért görcsölsz rá ennyire az evés témára? Egyél amennyi jól esik, ha nem vagy túlsúlyos.

te vagy az aki már több kérdést is tett fel ezzel kapcsolatban, ugye? :) Nem szabad ennyire rágörcsölni, mert aztán tényleg maradandó károsodást szenvedsz. Mániákusan fogod állandóan figyelni, hogy mit eszel és mennyit, ez meg az őrületbe kerget majd!

2013. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem. szerintem eszek főtt tojást meg párolt káposztát..amúgy nem fogyózok 15 éves vagyok csak nagyon bepánikoltam a bűnözésem miatt..( nem eszek miden nap ilyeneket) hihetetlen, hogy osztálytársaim sokkal jobban beettek mint én és ezután még mekizni mentek..
2013. dec. 7. 15:07
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös: hát igen már késő..:(
2013. dec. 7. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Látod, látod! Ezt mondtam! .... bepánikoltál attól, hogy egyél vagy sem ..... NEM SZABAD ezzel ennyit foglalkozni, hagyd, hogy a dolgok menjenek maguktól. 15 éves vagy, fejlődsz, enned kell. Ha majd felnőtt leszel és túlsúlyos, akkor kezdj kalóriákat számolgatni!
2013. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
... mi késő? Ez köti le a mindennapjaidat?
2013. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!