Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Korpa+fehérliszt = teljeskiörl...

Korpa+fehérliszt = teljeskiörlésű liszt?

Figyelt kérdés

Teljeskiörlésű lisztet lehetne csak fogyasztani egy betegséghez tartozó diétában. (azért, hogy minél kevésbé emelkedjen a vércukorszint)


Mivel a t.k. lisztek lényegesen drágábbak, viszont a búzakorpa marha olcsó, gondoltam, fehérliszthez keverve hasonló hatást lehet elérni.

Vagy nem?



2013. dec. 16. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért lényegesen drágábbak a teljes kiőrlésű lisztek? Én rendszeresen sütök magamnak ilyenből kenyeret, s nem érzékelem, hogy anyagi gondjaimat ez okozná. Meg aztán ebből kevesebb is elég. Nagyon fimom tud lenni, de gyorsabban eltelít, ugyanakkor később is éhezik meg újra az ember.


A finomított fehérliszt korpával keverve nem ugyanaz.

2013. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a két választ, de jó lenne indok is.

a rostok lassítják a felszívódást, nem?

2013. dec. 16. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Végtelenül leegyszerűsítve, szemléletessé téve (Tehát ne betű szerint véve.)


A vércukorszint akkor emelkedik gyorsan és jelentősen, ha a szénhidráttal kevesebb a dolog. A szőlőcukor mehet azonnal a véráramba.

Képzelj el egy hosszú molekulát. Ez így nem jó. Le kell csipkodni a végét. Amit lenyestél, mehet a vérbe.

De ugyanezt már megtették a gyárban, nem neked kell vele bíbelődnöd.

A fehér liszt ilyen. A szép hosszú szénhidrátmolekulát az örlésnél apróra darabolták. Pici meló kell csak ahhoz, hogy cukor legyen belőle.

Mindegy, mit teszel mellé, attól az még rövid molekula marad.

A korpa valamelyest valóban javít a helyzeten, de nem sokat.

2013. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű liszt nincs olyan finomra őrölve, mint a sima, ezért is szívódik fel lassabban. Nem csak az alacsonyabb CH tartalma miatt.
2013. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző: A teljes kiőrlésű liszt CH tartalma azonos a finomlisztével.
2013. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös:

ez alapján a gríz is egészséges lehetne.

Nem inkább a rostmennyiség számít?


Molekulák szétesnek pusztán örléstől???

2013. dec. 18. 12:46
 8/10 anonim válasza:

4-es. ekkora baromságot hogyan lehet írni? Olyan ideges lettem, hogy muszáj hozzászólnom.

Őrlés során hogyan aprítják a molekulákat? A fehérliszt ami a legapróbb szemcséjű, kb. 125 mikrométer átmérőjű. Namármost,egy búzakeményítő molekula 2-60mikrométer mérettartományba esik. Utána lehet számolni mennyire aprítja ezeket a hengerszék!!

Amúgy meg igen, lehet keverni lisztet. Malomban is így csinálják, nem a magokat zúzzák össze-vissza. Előbb szétválasztják a fehérlisztet, korpát, csírát. Utána megfelelően keverik. A graham liszt hamutartalma 2% (a finomliszté kb. 0,55%, tehát minél több a korpa annál nagyobb a hamutartalom)- egyébként azért tekintik egészségesnek mert a korpának nagy a rosttartalma, másrészt cellulóz, hemicellulóz összetételű, amit az ember nem tud emészteni. DE!! Azzal számolni kell, hogy a korpában (így a tk lisztben is )sokkal több penészgomba spóra ill. toxin van (bizonyítottan).

Összegezve: ha ügyes vagy keverhetsz, de sok a macera vele, a hamutartalmat nem tudod otthon mérni, és ha eltúlzod a korpát, a tészta állaga és íze is más lesz.

Remélem segítettem.

2014. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as. Olvasd el bármely, ízlésednek megfelelő cukorbetegséggel foglalkozó oldalt. Nem olyant, amit olyan buták szerkesztenek, mint amilyen én vagyok szerinted, hanem szakemberek által írtat.

Mindenhol ezzel fogsz találkozni. A feldolgozottsági szint igen jelentős hatással van a szénhidrátok felszívódásának sebességére.

2014. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyócaska! Nyugi!

Ezt olvastad: Végtelenül leegyszerűsítve, szemléletessé téve (Tehát ne betű szerint véve.)

Ezzel kezdi a válaszoló.

2014. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!