Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet a puffadás?

Mitől lehet a puffadás?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom,hogy mióta van gondom ezzel,de mostanában irtózatosan zavar,hogy a hasam felpuffad. Nem merek felvenni szoros pólókat,mert mivan ha később felpuffadok és tök ciki... Reggelente szép lapos a hasam,bárcsak mindig olyan lenne,de ahogy eszem valamit (még nem figyeltem meg,hogy miktől),felpuffadok. Van mikor úgy puffadok fel,hogy teljesen feszül a hasam,és nagyon fáj is. Múltkor már a röhögéstől nagyon fájt. Tegnap mentem valahova,ott pogácsát ettem meg még valami sütit,na tegnap is nagyon felpuffadtam és fájt is. Ma reggel ettem egy szelet bejglit és egy pohár kakaót,és már érzem a hasamban,hogy valami nem jó.. Lehet ez lisztérzékenység vagy micsoda?

2013. dec. 22. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a lisztérzékenység első jele is :( Én sokáig azt hittem, hogy nálam ez van, ez a normális. Aztán amikor egyre durvább tünetek után kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, a diétával rájöttem, hogy nem is puffadok. Ehetek káposztát, hüvelyeseket, bármit. Kezd el megfigyelni, mitől jönnek a tünetek, aztán kérj beutalót gasztroenterológiára. Lehet akár tejérzékenység is.
2013. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Majd mikor lemegy ez a karácsonyi kajálás elkezdem a liszt nélkül evést,kiváncsi vagyok,milyen eredménye lesz... Elég rossz belegondolni,hogy ha emiatt van,hogy akkor többet nem is ehetek,de másrészt pedig ez egy előny is lehet,mert egyáltalán nem egészséges...
2013. dec. 25. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha lisztérzékeny vagy, attól még ehetsz szinte mindent, csak gluténmentes lisztből :) Ne aggódj, ha az a gond, akkor se maradsz ki semmi finomságból :D
2013. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a "biztató" szavakat :D
2013. dec. 27. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, próbálkoztál? Puffadás?
2014. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,most kerülöm a lisztet. Volt,hogy néha kicsit nagyobb volt a hasam (szerintem az mástól,sokat ittam vagy ilyesmi),de úgy ahogy szokott,nem fájt,és nem feszült. Ma meg tegnap is olyan jól éreztem magam,nem volt puffadás. Tegnap volt,hogy majonézes kukoricát ettem,mert az volt az ebédem,és éreztem hogy nem nagyon tudom megemészteni,és akkor elkezdett fájni,valószínűleg azért,mert pl. az itthoni majonézünkben van glutén,és lehet hogy abban is volt. Az hamar elmúlt,de legközelebb nem fogok olyat enni.
2014. jan. 10. 22:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egy pár nap után úgy érzed, hogy tényleg jobb, akkor próbáld ki újra, hogy rendesen eszel gluténost (pl. egy jó adag tésztát). Ha akkor újra panaszaid lesznek, akkor kérj beutalót gasztroenterológiára vérvételre. A lisztérzékenység ugyanis komoly dolog, kontrollra is kell járni, és kedvezmények is járnak miatta, mert drágábbak a gluténmentes ételek.
2014. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na nem vagyok lisztérzékeny,épp most végeztem el az itthoni tesztet,negatívat mutatott. Most eléggé megkönnyebbültem,azért azzal elég nehéz élni,főleg ilyenkor átváltani lisztnélküliségre... Még lehet,hogy a tej vagy nem tudom,még megyek vérvételre,ha nem,akkor minden jó lesz. Amúgy valószínű,hogy a stressztől van,suli mellett stb. Gondolkoztam rajta,és nyáron nem szoktak panaszaim lenni,és nővérem is puffadt mikor még gimibe járt,neki is sokszor fájt a hasa,úgyhogy valószínűleg az lesz.
2014. febr. 6. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy végezted el a tesztet? Diéta mellett vagy ettél rendesen mindent?
2014. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ettem mindent rendesen. Ezelőtt próbálkoztam liszt nélkül enni,de az abbamaradt,és már azért rég eszem mindent,szóval biztos jól mutatja ki.
2014. febr. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!