Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok meginni napi...

Miért nem tudok meginni napi 1,5-2 liter vizet?

Figyelt kérdés
157 cm, 44 kg vagyok. Nagyon régóta próbálkozom legalább 1,5 liter vizet meginni, nemhogy kettőt. Ha arra hagyatkoznék, hogy szomjas vagyok-e, akkor napi fél liter innék. Kivétel nyáron. Most már kényszerítem le magamon, de ha sok dolgom van egy nap, képes vagyok elfelejteni, mert ügye nem vagyok szomjas. A páromon azt látom, hogy iszik, iszik, iszik, és neki jól is esik. Ő kezdett el noszogatni, hogy igyak többet, mert következményei lesznek. Mondjuk az étellel is úgy vagyok, hogy nagyon kevés (madáradagot) tudok megenni egyszerre. Később megint éhes leszek, de étterembe nekem kár menni.
2013. dec. 27. 23:45
 1/3 driverboy válasza:

Szerintem azért nem vagy szomjas, és azért elégszel meg napi fél liter vízzel, mert semmilyen testmozgást nem végzel.

Igen, a saját érdekedben jó lenne ha meginnád azt a napi 2 litert... legalább, ugyanis az egészségnek, sőt a létnek az alapja a folyadék.

Nagyon sok mindent befolyásol az ha nincs elég folyadék a szervezetedben.. sűrűbb lesz a véred, a sűrűbb vért nehezebben pumpálja végig a szív az ereken, tehát megterhelő neki, nem tud annyi oxigént felvenni a véred, így szegényes oxigénellátásban részesül az agyad is, ami fáradékonyságot, gyengeséget, koncertráció nehézséget okoz. De még az emésztéshez is nagyon sok köze van.

Úgyhogy igyál :) :)

2013. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pedig meg kell innod! Ha másképp nem megy ízesítsd citromlével,vagy igyál gyümölcsteát(minimális cukorral),valószínűleg könnyebben lemegy,mint a tiszta víz. Amúgy az folyadékfogyasztásra is rá lehet szokni. Eleinte tudatosan figyelned kell rá és óránként meginnod 2 dl-t,de ha hozzászokik a szervezeted,már igényelni fogja a vizet.
2013. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A víz a legfontosabb "információ-hordozó". A szeretet de méginkább az Önszeretet társul hozzá.Gondold át a lelki tartalmaidat.Valószínűleg megvonod magadtól a szeretetet és törődést.
2013. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!