Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Beteg vagyok? Miért nem tudok...

Beteg vagyok? Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
2 hónapja fogyózok, azaz ezelőtt kiflin kívül ettem mindent, de mértékkel és egyáltalán nem fogytam semmit, kb 6 kilótól szeretnék megszabadulni mielőtt elkezdek sportolni (először az étrendemet állítom be). Ugye feltűnt, hogy semmit nem fogyok, ezért kipróbáltam egy csúnya módszert. 1 hete alig eszek valamit, reggel zabpelyhet, aztán mégegyszer eszek, de keveset. Mondjuk egy banánt és egy mandarint, vagy egy kis adag makarónit és ennyi, szóval rosszul vagyok, mert nem eszek, de ennek ellenére sem fogytam semmit, egyáltalán, pedig az arcom be van esve. Hozzátenném még azt, hogy 2 hónapja rendszeresen megiszom a napi folyadékbevitelt, nem iszom kávét (fúj), kólát meg főleg nem, csak vizet iszok meg néha forrócsokit és kakaóskávét. tavaj 41 kiló voltam, most viszont 51, eddig könnyen letudtam adni, de most sehogy nem megy le...

2013. dec. 30. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Valószínűleg nőttél és nőiesedtél. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy 41 kiló fogsz maradni?

Felnősz, és ezzel együtt nő a súlyod is, ez teljesen természetes!

Azzal viszont, amit csinálsz, olyan szinten meg fogod betegíteni magadat, hogy az "öröm" lesz nézni...

2013. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
18 éves, 12 éves korom óta nem nőttem...
2013. dec. 30. 23:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért azt nem írod, hogy milyen magas vagy, mert megkapnád, hogy totál jó az alkatod, és hova akarnál fogyni. :P

Nem vagy beteg, de butus az igen, nem eszel semmit, tudod, hogy nem normális, érzed is, hogy éhezteted magad, de azért csak értetlenkedsz. Fogyni csak normális étkezéssel, és tesmozgással szabad, a csapból is ez folyik. És később, ha már mozogsz is, ne lepődj meg, hogy nem veszítesz a súlyodból, sőt, akár gyarapodhat is. Mert nem a súly a lényeg, hanem, hogy folysz-e, vagy van valamilyen alakod, meg némi izomzat, ami egészséges. A ciklusodat nagyon elcseszheti, ha így szórakozol a szervezeteddel, ne tedd. Ennyit nem ér meg tíz kiló...

2013. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a ciklusom am sem gyakori. :D egyébként fogalmam sincs milyen magas vagyok, 160-163 között, de az M-es méret kicsi rám, úgy hogy gondolhatod, hogy nem kicsi, ahhoz képest, hogy alacsony vagyok...
2013. dec. 31. 00:36
 5/10 anonim ***** válasza:
ha ciklus problémád van és nem tudsz fogyni menj el egy endokrinológiai kivizgsálsára mert nagy rá az esély hogy PCOS vagy de legalábbis inzulin rezisztenciád van. A diét amit csinálsz butsaág lehet csak amiatt nem fogysz, az emberi szervezet nem igy mükdöik a másik hogy a legtöbb ember sport nélkül nem is tud igazán fogyni. Egyébként a magasságodhoz pont jó a súlyod ha nem vagy megelégedve a testeddel inkább tornázz. nem fogyniod kell hanem átalakulni. De a redndszertelen ciklusodnak járj utána. ha tudsz a mens mentisbe menj. egy a lányeg azt ne hagyd hogy fogamzásgátlóval lerázzanak mert az nem gyógyitja meg a kiváltó okot.
2013. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

160-163-hoz a 41 igen kevésnek tűnik, 51 az lehet picit sok és kevés is, alkattól, izomzattól függően (s ott van az ízlés is, nem ítélek el senkit, aki vékony vagy teltebb akar lenni, nem normálisan karcsú, ha ezt egészségesen meg tudja csinálni). Persze nem látom, hogyan nézel ki, de az 51 kiló szuper súly lehet, csak lehet, hogy alig van izmod s azért vagy kissé hájas ilyen kevés kilóval is, már ha az vagy. Ne X kiló legyen a célod, hanem a szép, formás test.


Nem érzed, hogy baj, ha alig eszel s az is csupa szénhidrát? Pont a legkevésbé fontos s a hízást legkönnyebben elősegítő makrotápanyag (bár erről megoszlanak a vélemények, mindenesetre fehérje nagyon kell, zsír kell, szénhidrát ezek mellett szinte 100%, hogy úgyis bejut a szervezetbe, amennyi feltétlenül szükséges). De a mai ember szénhidrátot eszik szénhidráttal, fogyókúrában is. No nem akarok túl elvakult lenni, teljesen egészségesen lehet étkezni sok szénhidráttal is, nem arról van szó. De zabpehely, gyümölcs, forrócsoki... Ezeken élni, ráadásul éhezve? Mikor viszed be a fehérjét, a vitaminokat, ásványi anyagokat? Legalább szedsz táplálékkiegészítőket? Ha igen, fehérje akkor is kell.

2013. dec. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő! Pont erre szerettem volna célozni, hogy alkattól is függ, és elég széles is a karom, meg a hátam is zsíros, szóval nem szeretnék rá "gyúrni", ezért szeretnék fogyni. Ezelőtt ugye írtam arról, hogy mindent ettem, de csak mennyiséggel. Soha nem fogyasztanák ételkiegészítő tablettákat. A körmeim és a hajam is erős, nincs vitamin hiányom, de nem sikerül fogynom, ezért próbáltam ki, milyen, ha nem eszek. Ezért is kérdeztem, hogy nem e valami betegségről lehet szó, ha ígysem fogyok, és az utolsó előttinek is megköszönném, hogy segített, mindenképp ellátogatok orvoshoz, fogamzásgátló tablettát pedig soha nem is szednék, a hormon tablettáktól csak híznák.
2013. dec. 31. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

ez nem igaz hogy csak hiznál mivel a fogamzásgátlót szedö nők 99,9%-a egyáltalán nem hizik töle és akinek nincs semmilyen hormonális problémája minden mellékhatás nélkül szedheti nem lesz semmi káros követekzménye. Viszont ez tényleg nem jó ha nem rendszeres a mensid.

A másik amivel emgint tévhitben vagy hogy ugyis nagy a karood ezért nem akarsz edzeni. A zsirt át lehet alakitani izommá és akkor máris nem lesz zsiros, husos a karod stb.

2013. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a fogamzásgátlóról azért ez a véleményem, mert ahány ismerősöm szedi/szedte, mind elhizott tőle...
2013. dec. 31. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Táplálkozásod húson és zöldségen alapszik, glutén/tejmentes?


Ha nem, akkor a glutén, a tej vagy a sok szénhidrát lehet a háttérben, ez a legegyszerűbb és legáltalánosabb tipp, rendszerint be is válik.

2013. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!