Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarom lehet. Véleményed?...

Evészavarom lehet. Véleményed? Többi lent.

Figyelt kérdés

nyáron kezdtem el tudatosabb életmódot élni étkezés terén. kerülöm a csokit, a gyári ételeket. sikerült is leadnom 3-4 kilót. most 170 centihez 55 kilót nyomok. minden étkezés után bűntudatom van, ha megkívánom az édességet csak titokban eszem. képes vagyok addig enni amíg van előttem. utána megyek wcre remélve hogy rögtön távozik belőlem széklet formájában. utálom hogy az étel a hasamban van, meg akarok tőle szabadulni. dagadt tehénnek érzem magam oly sokszor?

szerintetek ez normális? mit tegyek, hogy tűrtőztetni tudjam magam bevitt ételmennyiség ügyileg? 16\L



2014. jan. 1. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

" Evészavarom lehet. Véleményed? " - Igen. Vagy legalábbis kialakulóban van, ez biztos.


Az a gond, hogy bűntudattal párhuzamosan is falod a csokit vagy épp azt, amit megkívánsz és tudod róla, hogy rohadtul egészségtelen számodra, hát nem is csodálom, hogy legszívesebben kimetszenéd ilyenkor a gyomrodat. A baj ott van, hogy nincs elég akaraterőd ahhoz, hogy eldöntsed mit eszel és mit nem, mit érdemes enned és mit nem, s ebből a kavarodásból minden a szádba kerül, amiről utólag tudod, hogy rossz, de a pillanatnyi késztetésnek nem tudsz ellenállni, mert ennyire nincs elhatározva fejben, hogy mit akarsz.

Egészséget akarsz ? Betegségeket ? Jól működő szervezetet ? Állandó nyavalyákat ?

Az evészavarok is valahol olyanok, mint a pszichés problémák: elkezdődnek valahol és láncban folytatódnak, szinte lehetetlen kikerülni belőlük, ha már egyszer beléjük estél, ezért örök bölcsesség : a megelőzés a legjobb megoldás.

2014. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hálás vagyok a válaszodért.

valóban azt kell megtanulnom hogy tudjak uralkodni magamon.

minden percem szinte az alakom meg az evés körül forog, le kell ezt tennem.

2014. jan. 1. 22:17
 3/3 anonim válasza:
Szerintem kezdesz azzá válni. Még most tegyél ellen, mert ha jobban belefolysz ebbe, akkor nehezen van kiút. Jó, h látod, h probléma van. sovány vagy, nem szabadna kövérnek látnod magad. Ha szeretnél írj privit, és beszélgetünk. Nekem is hasonló van, de már javulok :)
2014. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!