Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöldségek, gyümölcsök mellőzés...

Zöldségek, gyümölcsök mellőzése az étrendből?

Figyelt kérdés
Párom 21 éves, amióta az eszét tudja nem eszik semmilyen formában sem zöldséget, sem gyümölcsöt. Szó szerint. (Bocsánat...sült krumplit eszik) Kávézik, cigizik, kólázik. Amit eszik: 1-2 szendvics egész nap, ha hús van, akkor azt, és ennyi. Ez mellé napi 2-3 kávé, kóla, capuccino, más folyadék nagyon ritka, de vizet egyáltalán nem iszik. És a cigaretta. Vitamint sem szed, de szerintem az nem is pótolná a normális étkezést. Szeretném rávenni, hogy legalább ritkán, de egyen meg ezt azt, kis zöldséget, gyümölcsöt, mert körülöttem páran már mondták hogy ezzel az életvitellel nem fog sokáig élni. Afelől érdeklődnék, hogy hosszú távon a zöldségek és gyümölcsök mellőzése milyen következményekkel jár? (Még egyszer megjegyzem, hogy tényleg, szó szerint értendő, hogy semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem eszik meg, semmilyen formában) Linkeket, vagy infokat, aki tud kérem írjon
2014. jan. 2. 21:56
 1/2 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Megerősítem: ha így folytatja, nem lesz hosszú életű...

A legtöbb vitamin, enzim és ásványi anyag ezekben van: zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, olajos magvak (nem feltétlenül ebben a sorrendben), és szerintem utána jönnek a gabonafélék. A hús már önmagában is káros, nem beszélve a különböző adalékanyagokkal és tartósítószerekkel telenyomott felvágottakról. A kóla segít a szervezetéből elszívni a kalciumot, így jó esélye lesz a csontritkulásra is.

2014. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most még bírja mert a szervezet fiatalon sokáig ellenáll. De később (akár már 3-4 év múlva) olyan hiánybetegségek fognak fellépni amikről nem is álmodott. Farkasvakságról pl hallott? Jobb ha utánanéz
2014. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!