Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek a legegészségesebb...

Melyek a legegészségesebb gyümölcsök, zöldségek? Ti milyeneket esztek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindennap megeszek egy banánt, azon kívűl szoktam enni szilvát, őszibarackot, dinnyét.

Én úgy tudom, hogy az áfonya az nagyon egészséges.

2011. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az idénygyümiben van a több vitamin, ezeket eszem.
2011. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

áfonya: javítja a látást

citrom: szinte oldja a zsírt

banán: szintén fogyókúrára jó, nem tartalmaz zsírt


uborka: [link]


málna: ez a kedvencem... C-vitamin- és antioxidáns-tartalma is rendkívül magas, így az immunrendszer erősítésében és a rák megelőzésében is fontos szerepet játszanak. Kiváló vértisztító, de a vérszegénység ellen és lázcsillapításra is alkalmas. A-vitamin-tartalma enyhíti a látászavarokat, erősíti a szem ereit. Csillapítja a fogínyvérzést, megelőzi az orrvérzést.


citrusfélék: magas c-vitamin tartalom

cékla:gátolja a ráksejtek szaporodását, vérképző, máj-javító

2011. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mindegyik egészséges, nem lehet így összehasonlítani őket, mindegyik másra hat de főleg a bogyós gyümölcsök(szeder, ribizli, áfonya, málna)

zöldségekre is ez vonatkozik

gyümölcsből: mindig idény gyümölcsöt-most barack(kajszi, őszi, sárga-mikor milyen van itthon) sárga-görögdinnye, szeder, banán, nyári alma, ribizli(mindennap legalább 2-3 féle gyümit eszek

zöldség-reggelihez-paradicsom, paprika, hagyma, kígyóuborka

ebéd-ha főzelék-(heti 4 kb)-tök, paradicsomos káposzta, spenót, sóska, cukkini (ha rizs- akkor borsó, kukorica, bab-ezek hüvelyesek), répa, fehérrépa, zeller, karfiol, karalábé ezeket levesben, lecsó-cukkini, pari, hagyma, paprika, töltött paprika, ha egytálétel akkor kovászos ubroka vagy valamilyen saláta hozzá ami általában pari, paprika, hagyma, uborkából áll

vacsorára megint paprika, paradicsom, uborka

2011. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 RICSI !! válasza:

ZÖLDÉG: paradicsom

GYÜMÖLCS: alma

2011. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :))
2011. aug. 1. 17:28
 7/8 anonim válasza:
a külföldi dinnye
2011. aug. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csernobilból importált:


Alma, körte, dinnye, sárgarépa, Zeller, Eper, Banán!

2011. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!