Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok ilyen ételeket...

Tudnátok ilyen ételeket felsorolni? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy vacsorára,nem szabad szénhidrátot egyek,inkább fehérjét. Szóval mostanában rántottát,sült húst,rántott húst eszek vacsorára,más ötletem nincs,hogy mit lehetne még készíteni. Szóval az lenne a kérdésem,hogy tudnátok-e olyan kész ételeket felsorolni,amikben kevés szénihdrát,sok fehérje van? Szóval ne ilyeneket mondjatok,hogy tojás,meg túró,mert azt képtelen vagyok megenni magában.

2014. jan. 8. 19:24
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

"tudnátok-e olyan kész ételeket felsorolni,amikben kevés szénhidrát,sok fehérje van" - akár meg tudod enni, akár nem, ezek a következők:

hús, tojás ,túró, sajt, szalonna, állati belsőségek és persze mindenféle zöldség. Meg olajos magvak.

2014. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tipikus zöldség inkább szénhidrátot tartalmaz, nem fehérjét, néhány van, ami kicsit több fehérjét, mint szénhidrátot, de a "kevés szénhidrát, sok fehérje" feltételnek egyik sem felel meg.


Nekem a kis kalóriás fehérjebevitel céljára van a tökmaglisztes tojásfehérjés magkenyér :) Más érdekeset nem tudok mondani, az előttem szóló eléggé leírta a listát, ha a zöldségbe bele is kötöttem (amit magam is használom kiegészítő fehérjeforrásnak, de sok szénhidrát is jön vele, elkerülhetetlenül).


A tojást nem kell magában enned, bármikor ehetsz hozzá zöldséget. Ez nem mindenkinek elég, de ha eddig is ettél rántottát, akkor meg tudod enni a tojást, nem?


Ha nem gond a zsír, érdekes dolgokat lehet kihozni tojásból és olajos magvakból, ha még a zöldséget is bedobjuk, akkor megkapjuk a táplálkozásom jóval nagyobbik felét, s nem tartom unalmasnak.

2014. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!