Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen átelt vegyek, hol?

Milyen átelt vegyek, hol?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy tömegnövelésre készülök. Párhónapja edzek és most jöttem rá(sajnos) milyen fontos a táplálkozás szerepe. Elmondom az én elképzelésemet. Reggelire Zabpehely+protein shake. Mivel tanuló vagyok szendvicset kell ennem. Tescoba láttam olyan sajtkrémet hogy cottage meg sonkát is nézegettem. Ebédre egy megfelelő húst, főzeléket és levest adnak... 5 órára hazaértek akkor csirkemell+rizs és zöldség még edzés előtt. Utána kiegészítő és estére egy sovány túró körözött ként elkészítve. Ez lenne az elképzelésem. Azlenne a további kérdésem hogy mien zabpelyhet(márka), túrót, és sonkát vegyek. Amúgy a szünetekbe pl nyáron mondtam szüleimnek hogy én szívesen enném egésznap szinte a rizs+ csirkét de ők nem engedik mert hogy más húst is enni kell mert pl sertésbe megvan aza "valami" ami a csirkébe nincs ezért nem engedik hogy csirkét egyek :/ hogy tudnám őket rávenni?

2014. jan. 15. 19:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak siettem a kérdésben *ételt
2014. jan. 15. 19:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Tiszta táplálékokat egyél.


Zöldség, hús, szénhidrátnak meg gluténmentest (pl. a zab elmegy, rizs..)


Túró csak gyulladásfokozó, gondolj arra hogy te eleve egészségtelenül eszel, mert sok szénhidrátot fogsz enni. Ne akard még tejtermékkel rontani a helyzetet, értelmetlen.


Protein turmixod is szerintem tejmentes legyen (pl. akkor tojás protein).


Továbbá: zabpehely - olcsó, sparos vagy tescós, lidl-ös.

Túró - 0

Sonka - rendes füstölt, adalékmentes, igazi húst vegyél, piacról (zöldségeket is lehetőleg!)


"én szívesen enném egésznap szinte a rizs+ csirkét "

Rohadt kifinomult egy ízlésed lehet.


"de ők nem engedik mert hogy más húst is enni kell "

Örülj neki, legalább nekik van eszük. Miért ennél egyfajta húst.. egyél már finom, különbözú húsokat. Miért utálod annyira a csirkét, hogy csak azt akarod pusztítani? :D



Ne vedd rá őket semmire, jelenleg 85x jobb a kulináris érzéke a szüleidnek mint neked. Egész nap csirkerizs.. pfff..


Gondolj már egy jó sült oldalasra, jól befűszerezve.. sült szalonnára! Egyrészt ezek rohadt finom ételek (húsok) másrészt a csirkén alig van zsír. Te tömeget akarsz növelni, eleve sok szénhidrátot eszel.. ha nem eszel zsírt, akkor 1 kiló rizst/zabot meg kell enned egy nap (kis túlzással).


Míg ha zsíros húst eszel, kevesebb ch is elég. Ennyi.

2014. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!