Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » S. O. S.! Hízni szeretnék!?

S. O. S.! Hízni szeretnék!?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves vagyok,43 kiló,165 cm vékony csontozatú,így még vékonyabbnak tűnök,amit utálok,mert egyáltalán nem érzem magam nőiesnek,valamint az utcán is megszólnak néha.A szüleim egyáltalán nem vékonyak,sőőt...bár Anyukám mindig azt mondja,hogy amikor annyi idős volt mint én ugyanilyen vékony volt.Szóval lehet,hogy genetika,viszont én inkább a gyors anyagcserémre fognám.Már régóta tervezem,hogy elmegyek gasztroenterológiára,hátha tudnak segíteni,vagy valami gyógyszert felírni(nem tudom van-e ilyesmire gyógyszer).Már nézegettem ilyen táplálékkiegészítőket(amit kondisok szoktak szedni) viszont nem az én pénztárcámnak valók.Az ÉTRENDEMEN NEM TUDOK változtatni mivel kollégiumban élek,menzakaját eszem,maximum kiegészíteni tudom.Ebből kifolyólag szeretném megkérni azokat akik olyan kommenteket írnának,hogy:

-Egyél többet,csokit,zsíroskenyeret,stb.stb.<- Nem az a problémám,hogy nem eszem eleget,rengeteget eszem.

Szóval a valódi kérdésem az lenne,hogy az orvos tul felírni valami gyógszert/bogyót/kapszulát,valamit amivel kiköszöbölhető a gyors anyagcsere...? Köszönöm :3



2014. jan. 19. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

rendszeres sport + tömegnövelő étrend


[link]

2014. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

genetika = gyors anyagcsere.

A gyors anyagcsere nem átok, hanem áldás. Ehetsz, amennyit nem szégyellsz. Sokan irigyelnének ezért.

Azt írod, sokat eszel. És? Nem bírsz még többet?

Ahhoz, hogy hízz nem kell szemetet enni, csak rendes kajából kell többet enni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__4972695..


Ha pedig rendes kajából már nem bírsz többet enni, ami akkor van, ha már rosszul vagy a kajától, nem pedig akkor, ha jól laktál, akkor jönnek a piszkos trükkök, amit dúsításnak hívnak. Ekkor ugyanakkora vagy kisebb térfogattal viszünk be több kalóriát. Vagyis keverj a kajába magas kalóriatartalmú adalékokat. Mondjuk ez kb. egyenlő azzal, hogy egyél zsírosabban meg cukrosabban, mert ez az a két cucc, amit kis térfogatban a legtöbb kalóriát tartalmazza, de most csak sarkítok. Engedd szabadjára a képzelőerőd. Rendes kajával is lehet hízni.


Kezdetnek egyél többet, ha kell erőltesd kicsit.

2014. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az elsonek koszonom,de mint leirtam az etrendemen nem tudok valtoztatni,szoval ez nem segitett,konditerembe sem tudok elmenni mivel mint irtam KOLLEGISTA vagyok es be van osztva az idom rendesen.Amit be tudok epiteni az a futas.

A masodiknak is koszonom...a gyors anygacsererol csak velemenyek szulethetnek,nekem az a velemenyem hogy atok.Es azthiszem errol Lizzi Velasquez tobbet tudna meselni.Es nem az evessel van a gondom hanem azzal hogy nem epul be a szerveztembe konkretan ideje sincs felszivodni.Az hogy meg tobbet eszem erre nem megoldas,tehat ezzel sem lettem kisegitve.Tovabbi tippek/tapasztalatok?

2014. jan. 19. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:

egészítsd ki a menzakaját ezzel:


amúgy meg nem értelek benneteket, én elvileg 8 órában dolgozom + 2 óra utazás melóba...gyakorlatilag az a 8 óra inkább 10-12 és mégis van időm eljárni edzőterembe ill itthon tornázni, legalább 3-4 órát hetente...amellett, hogy egyedül élek, vagyis én főzök, mosok, takarítok, és van némi szociális életem is...meg kell tanulni beosztani az idődet, idő ugyanis arra van, amire szánunk ;)

2014. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a link meg lemaradt: [link]
2014. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsonak is koszonom.Azert nincs idom mert be van osztva orarol orara hogy mit csinalhatsz.Mikor tanulsz mikor milyen programod van.Ezek kotelezoek,nem lehet roluk logni.Koszonom megegyszer.(:
2014. jan. 19. 20:47
 7/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

A linkelt anyagban benne van, hogy aki szervileg egészséges, az tud hízni. Ha nincs felszívódási problémád, akkor tudsz hízni. A természet még nem produkált olyat, hogy valakin gyorsabban átmegy a kaja, mint hogy tudna hasznosulni. Ennek legkézenfekvőbb bizonyítéka, hogy élsz.

Most mi a baj? Nincs kedved többet enni? Nem kell változtatni az étrendeden, csak többet kell enni ugyanabból. Nem tudom, milyen az anyagi helyzeted, de a kenyér meg a zsír nem túl drága. Ezzel meg tudod növelni a szánhidrát és a zsír bevitelét, ha nem is a leg egészségesebb formában. Bajod biztos nem lesz tőle. Miért lenne? Mindenki ezt eszi. Ha megengedheted magadnak, húst is ehetsz többet. Fehérjebevitelt úgyis csak akkor van értelme megnövelni, ha valamilyen sport is kapcsolódik hozzá. Tesi órátok meg biztos van. Tehát a sport is adott.

Ne várj senkitől csodaszert, mert nincs. Hízni úgy lehet, ha többet eszel. Nem értem, mi ezzel a bajod. Nem szeretsz enni?

Az anyagcserét b*sztatni (mondjuk azzal, hogy pajzsmirigy működést gátló hormonokat szedsz) a legnagyobb hülyeség lenne. Összeborítana benned mindent, később látnád kárát.

2014. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ja, amit kihagytam:

Ha fennáll a gyanúja annak, hogy van valami belső szervi bajod, ami miatt nem szívódik fel rendesen a bevitt tápanyag, akkor irány a belgyógyász/gasztroenterológus!

2014. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Szedhetsz emésztőenzimeket, de azzal csak a saját tested enzimtermelése fog ellustulni (ezt nem olvastam, hanem tapasztalatból tudom) így kvázi függő leszel. Jobb nem bolygatni magad ilyen dolgokkal vagy ha szeded is, ne vidd túlzásba, tehát ne minden nap vagy legalább ne minden étkezéshez.
2014. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!