Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavar klinika Magyarországon?

Evészavar klinika Magyarországon?

Figyelt kérdés

Külfölön több klinika üzemel kifejezetten evészavaros embereknek, viszont nálunk ilyen nincs. Egyik álmom egy ilyen az 1. magyar Étekezési zavarosoknak létrehozott rehabilitációs intézmény létrehozása. Anorexia, Bulímia és túlevési zavarok kezelésében nyújtana segítséget és első sorban fiataloknak szólna.


Az alapja ez az angol klinika lenne : [link]


És egy videó a működéséről: http://www.youtube.com/watch?v=ysb7J5nnY9M


És a véleményetek érdekelne. Mit gondoltok erről? mennyire lenne szükséges? Mennyire lenne megvalósíthat? Vagy érdemes egyáltalán belefogni vagy túl nagy falat?



2014. febr. 1. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült megvalósítani, írj ide én lennék az első befekvő ( sajnos )..... Szerintem van rá igény, sok pszichológus vagy pszichiáter nem ért az evészavarokhoz. Csak gyógyítgatnak de adekvát terápiát nem folytatnak.
2014. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első dolgom lesz ;) Mivel évekig anorexiás voltam én is átlátom a helyzetet és a véleményem az, hogy a legtöbb pszichiátria ( a Vadaskerten kívül) borzalmasan kezeli az evészavaros ügyeket.. Volt olyan kórház ahol törülközős vízes hajjal mérték le a súlyom és az evésre meg végképp nem figyeltek.
2014. febr. 1. 11:41
 3/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

1. Jó lenne ilyen hely. Szükséges lenne.

2. Azért, mert figyelnek arra, hogy hogyan méred a súlyod még nem jobb a hely, mint ahogy attól sem, hogy valahogy beléd imádkozzák-e a kaját és rávesznek arra, hogy egyél ill. visszahízz vagy sem. A bulímiához nem értek. Egy anorexiás viszont nem akkortól számít gyógyultnak, amikortól "rendesen" eszik vagy visszahízik, hanem akkortól, amikortól nem foglalkozik betegesen azzal, hogy hogyan néz ki.

Természetesen egy jó intézetben mind a két problémát kezelnék egy időben.

2014. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Asszem én viszem a pálmát, én a vadaskertben bennfekvőként 3 kgt fogytam, nem jöttek rá, hogy nem csak a wcbe lehet hányni a vacsit... mindig más nővér, és egyik se tudta, mennyi volt a súlyom előző nap. csak emelték-emelték az antidepit.


Sote klinikán is voltam, nem nézték, hogy tele van vizespalackkal a szobám, és evésnél se figyelték, hogy az egészet a zsebembe tömködöm.


És egyik helyen se én voltam az egyetlen sajnos, aki ezt csinálta.


BORZASZTÓ nagy szükség volna egy ilyen helyre, hihetetlen, hogy még nincs :(


Sok sikert hozzá, nekem is szólj :D

2014. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak az én agyamból pattant volna ki ez az ötlet. Ezerszer gondoltam már erre én is, csak sajnos szinte biztos vagyok benne, hogy megfelelő szintű (vagyis általuk annak tartott) képzettség nélkül nem lehetne ilyet létrehozni. Pedig kik értenének ehhez jobban, mint maguk a kigyógyult betegek?

Elképesztő, hogy a pszichológusok körében mekkora sötétség fedi ezt a témát, egyáltalán nem értenek a kezeléséhez. A pszichiátereket meg már meg sem említem..szánalmas.

Hiányzik belőlük az empátia és a megértés...pedig egy ilyen típusú mentális beteghez csak ezen keresztül lehet közeledni.

Írj privit ha érdekel a véleményem és az ötleteim! :)

2014. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barátnőmmel pont ezen beszlgettünk, ő és én is étkezési zavarosok vagyunk. Eszméletlen a mai orvostudomány magyarországon, semmit nem érnek, csak fölveszik a sok pénzt... Szerintem az lene a legjobb ha az ott dolgozó emberek nagyrésze kigyógyult anorexiás, bulimiás stb. mert ők tudnák mi játszódik le ilyenkor az ember fejében és mindenre oda tudnának figyelni. Ha sikerül létrehozni ezt a melyet ingyen is beállnék segíteni.kor Sok sikert hozzá!
2014. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hű örülök, hogy lenne rá igény, mert hónapok óta ezen agyalok és azon, hogy milyen lenne, és már nagyon sok elképzelésem van. Majd ebből írom a diplomamunkám, ha lehet. :D Persze az még messze van, de akkor is. :)


Igen én is mindig csaltam, ahol csak lehetett.. És én is voltam a SOTEban is, de igazából sok helyen.. Örülök, hogy végre vége ennek az időszaknak. :)


Ha megismerek egy anorexiás lánykát, mindig összeszorul a torkom, mert szinte érzem, amit Ő érez.. És annyira segítenék, és szeretném, hogy tudja, hogy nincs egyedül és hogy ki lehet belőle jönni. És szeretnék példa lenni, hogy van kiút az anorexiából, és nem kell hogy így legyen vége.

2014. febr. 2. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
A SOTE klinika a legrosszabb mindközül. Mintha segíteni sem szeretnének a lányomnak,csak jópofiznak.
2018. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!