Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány Celsius-fok a vitaminok...

Hány Celsius-fok a vitaminok forráspontja - úgy körülbelül intervallumban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A vitaminok - olyan nincs, ez egy gyütjöfogalom. Vannak közte olajszerü, vizszerü, kristályos anyagok - hogy lehetne forráspontot mondani - meg az értelmét se látom a kérdésnek.

Ha arra vagy kiváncsi, hogy mikor bomlanak el: a legtöbb 60 fokon kezdi, de egyrésze akkor is megmarad.

2009. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A C-vitamin már 40°C-on kezd lebomlani.
2009. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már miért ne lenne olyan, hogy vitaminok. Egynél több vitamin, az vitaminok. ;)

Gondoltam, úgy lehetne forráspontot mondani, mint a víznek, a vasnak vagy bárminek a periódusos rendszerből (ha annak van).

Ha nem érthető a kérdés, akkor kérdezem máshogy: Teához forrásig hevített víz célszerűbb, vagy inkább hosszabb ideig áztassam a kamillát és a csipkebogyót kevésbé meleg vízben? Így érted már? De ha el sem forrnak, nekem az is jó. Honnan tudjam? Ha tudnám, nem kérdezném, nem de bár? :))

2009. dec. 7. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A csipkebogyó teát este bele szokták rakni langyos vízbe (inkább a hideg felé) és reggel isszák meg.
2009. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak vitaminok - biológiai fogalomként, de mint vegyi csoport nem léteznek.

A módositott kérdésedre már lehet válaszolni:

A kamillateában nem vitaminok vannak, hanem illóolajok, azok a hatóanyagai - azok pedig nem bomlanak hö hatására,ezért forrázni szokás.


A csipkebogyóban viszont föként a C-vitamin-tartalom az, ami miatt isszák, az pedig 60 fokon már erösen bomlik, ezért hideg vagy enyhén langyos vizbe kell legalább 8 órára beáztatni és fogyasztás elött felmelegiteni, de csak 60 fok alá.

2009. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Azt hittem, hogy az eredeti kérdés tágabb, így célszerűbb. Nyilván nem tudhattam, akkor nem kérdeztem volna meg.

Köszi a választ mindenkinek.

2009. dec. 9. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!