Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vashiámy? Valaki tud ajánlni...

Vashiámy? Valaki tud ajánlni valamit?

Figyelt kérdés
Vashiányos és crohn beteg vagyok. Kipróbáltam két fajta vas tablettát de mind kettő hasi fájdalmat váltott ki. Az egyik neo ferro folgamma volt azthiszema másikat nem tudom így fejből. De kellene valami ami nem okoz panaszt.
2014. febr. 5. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Cekla, spenpot, csalantea, belsosegek pl. ezeket a napi etkezessel betudod vinni a szervezetedbe. A csalannak verkepzo tulajdonsaga van, a masik ket zoldseg a legjobb verkepzo.
2014. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nem tablettát szednék, hanem az étrendemen változtatnék :)

[link]


ha tudod ezeket enni a chron miatt akkor inkább így vigyél be vasat a szervezetedbe... (vas tablettát nem ismerek azt nem tudok javasolni)

2014. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gránátalmalé is sok vasast tartalmaz.
2014. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vashiány komoly baj jelzője lehet. A nagyobb baj az, hogy sokszor nem a vas kevés a szervezetben, hanem a felszívódása rossz. Nagyon régi házi módszer, hogy egy-két almába minden este szúrj 8-10 db. nagyobb szöget. Reggel szedd ki ezeket és edd meg az almákat. A vas beleoldódik az almába és állítólag jól is hasznosul a szervezetben. A szögeket hónapokon át használhatod így.
2014. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2014. febr. 5. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:

"A vashiány komoly baj jelzője lehet. "


Mondjuk hogy crohnos.


Paleo gyull.csökkentő táplálkozással az emésztőrendszeri gyulladás is enyhül vagy elmúlik, gyógyul. Rendbe jön a felszívás, és a vas szint is.


Egyébként tényleg piros-vörös-bordó zöldségek/gyümölcsök + máj, hús + csalán tea.

2014. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!