Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez jó? (lent, Kérdésed túl...

Ez jó? (lent, Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Reggeli:

-epres joghurt

-alma

-narancslé


10 órai:

-melegszendvics (sajtos majonézes)

-banán


ebéd:

-az éppen adott ebéd de lehetőleg sokat belőle

-alma+banán


uzsonna:

-összenyomós szendvics ketchupal vagy majonézzel

-valamilyen gyümölcs

vacsora:

-tejbedara

-melegszenya ketchuppal,majonézzel

-összenyomós szendvics -||-

-bármilyen gyümölcs


ettől nem csak a hájam nől?



2014. febr. 14. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Ezt mi értelme volt begépelni?
2014. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod.:)
2014. febr. 14. 20:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Napi haromszor szendvicsezni nem jo. Es a majonez sem jo minden nap. Ez a kaja nekem tul soknak tunik.
2014. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sok a cukor.

A reggelid nagyon nem jó.

Egyél egy szendvicset(lehetőleg igazi rozs vagy teljes kiőrlésű lisztből) bele tehetsz sajtot, főtt tojás szeleteket, főtt húst és vmilyen zöldséget, amilyet szeretsz.

tízórai mondjuk gyümölcssaláta.

Ebéd az okés, de azért ne egyél ilyen zsíros, nehéz dolgokat.

meg ne egyél utána sütit/kekszet/túró rudit stb

Uzsonnára megint ehetsz gyümölcsöt vagy joghurtot(natur) ha szereted hozzá keverhetsz túrót is

Vacsorára ne melegszendvicset egyél, hanem pl salátát hússal, tonhal salátát, rántottát, tükör tojást, ami maradt ebédről stb


melegszendvics benne ketchup, majonéz=csak zsír és cukor, nincs rá szükséged, gyümölcs joghurtok sem jók

2014. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha legalább leírnád, hogy mi a cél, esetleg értelmes választ is kaphatnál. Gondolom nem fogyni akarsz egy olyan étrenddel, amiben ebédre bármit eszel, ami szembejön, de abból jó sok legyen..........
2014. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

1#, 5# 64%! :)

Ment a zöld kéz! :)

2014. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

jaja!


1. Írd, le, hogy mi a cél, mert annak a függvénye, hogy ez így jó-e.


2. "ettől nem csak a hájam nő" - ha többet viszel be, mint amennyit elégetsz és mellette nem sportolsz valamit, ami progresszív ingert ad az izmaidnak, akkor minden esetben csak a hájad nő. Biztosan jön mellé valami izom is, de az arány tutira nem jó.

Pl. valamelyik ismeretterjesztő csatornán láttam évekkel ezelőtt, hogy a szúmó birkózók esetében mérték, a felszedett testtömeg mekkora része izom. Ők ugye nem nagyon sportolnak, csak esznek. Az eredmény: 30 % izom 70% zsír. Általánosítsuk ezt és mondjuk, hogy így hízik az ember spontán. Gondolom nem szeretnél szúmó birkózó testalkatot.

Én is szeretném azt hinni, hogy ha valaki tisztán eszik (sok fehérje, sok vitamin, alacsony glikémiás CH, sok zöldség, megfelelő mennyiségű gyümölcs, sok rost), akkor szebben lehet spontán hízni (vagyis jobb a felszedett izom zsír arány), mintha valaki szemetet enne (cukros sütik, feldolgozott élelmiszarok, stb.). Ki kellene próbálni. Én nem mertem. Amikor spontán kellett híznom, olyan tisztán étkeztem, amennyire csak lehetett.

Másik kérdés, hogy edzés nélkül mennyit ér a tiszta hízás szempontjából a fehérjebevitel. Sok fehérje mellett mennyire számít, hogy szemétből van-.e a zsír meg a CH vag y minőségből. Illetve sok fehérje nélkül mi a helyzet ugyanezzel. Ezt sem tudom, mert mindig sok fehérjét ettem.

A te étrended, úgy látom, nem bővelkedik fehérjében, de lehet, hogy a te céljaidhoz nem is kell több.

Az alapkérdésre visszatérve: "ettől nem csak a hájam nő?" - De! Ha több a bevitel, mint az elhasznált kalória, és nem sportolsz, akkor javarészt csak a hájad nő. Az, hogy mennyi izom jön mellé, ha jön egyáltalán, az elsősorban genetikafüggő, másodsorban valamennyire biztosan függ az elfogyasztott étel minőségétől és a fehérjebeviteltől.

2014. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

úgy küldték ezt az "étlapot " vagy minek is nevezzem.:)

hízni szeretnék, de persze mellette sportolok is.Azért másoltam be,mert én kicsit soknak találom mondjuk a szendvicset,de lehet ez csak az én véleményem... köszönöm a válaszokat. Jaj,igen. azt a hájas dolgot úgy értettem, hogy nem "úszógumit"meg nagy pocakot szeretnék magamon.:)

2014. febr. 15. 13:32
 9/14 A kérdező kommentje:

ezt én írtam... megfelelő?:S

reggeli: gabona/zabpehely ; puffasztott rizs(felvágottal) ; gyümisali

10órai: melegszenya,joghurt

ebéd: amit adnak...esetleg: bögrésleves,riomare hal,valamilyen sali

vacsi: amit adnak.. gyümölcs,szendvics

2014. febr. 15. 13:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Epres joghurt: gyulladást fokozó anyagcserének ártó műkaja, tejtermék.


Szendvics: glutén, rengeteg szénhidrát

Ketchup: cukor

Majonéz: cukor, növényi olajok


Vacsora

-tej -> gyulladásfokozó, cukorbetegséget és elhízást okoz

dara: sok szénhidrát

szendvics: már leírtam, műkaja


Ettől DE, csak a hájad nő.


Alig ettél húst, zöldségeket. Minden más amit ettél az szemét, kivéve a gyümölcsök. De gyümölcsökre nem lehet alapozni az étkezést..

2014. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!