Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyenkor mi történik a vércuko...

Szintiszoli123 kérdése:

Ilyenkor mi történik a vércukor szinttel?

Figyelt kérdés

Tömegnövelésnél tartok, de azért igyekszem nem a z égbe vágni a vércukorszintemet a nap során.

A reggelim mostanában zabpehely + kukoricapehely (1:3 arányban, mindkettő ledarálva) + kefir/joghurt + tojásfehérje + olajos magvak vagy tojássárgája + lenolaj + mazsola/méz. Rákaptam, szeretem.

Együtt kb. 75 gramm CH (ebből 7 gramm cukor + 8 gramm laktóz, ami a kefirben/joghurtban van), 25 gramm zsír, 25 gramm fehérje, 6 gramm rost.

Reggel felkelek, megmérem a cukrom: 4,1 mmol/l

Nem mozgok semmit. Megeszem a reggelit, 10 perc múlva mérem: 4,6 mmol/l

Nem mozgok semmit, csak ülök. Fél óra múlva 4,2 mmol/liter. Ezt követően sem megy már feljebb, néha még 4 alá is becsúszik. Amikor pl fehér kenyeret attem felvágottal, akkor is ugyanez volt a helyzet.


Mi történik?

1) a sok zsír, fehérje, meg rost annyira lenyomja a CH GI-jét, hogy az nem bírja megdobni a vércukromat és reggel gyakorlatilag „éhezek”, ezért kéne valami gyorsabb CH vagy…

2) a rossz reggeli inzulinérzékenység és a kukoricapehely magas GI-je miatt annyira magas és gyors az inzulinválasz, hogy az tolja be a vércukrot a béka s*gge alá.



2014. febr. 16. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A sok száraz mesterségesen kiszárított cucc nem szívódik fel a beleidben mert, inkább belőled szívja ki a vizet..

A nyers nem főzött dolgok meg eleve sokkal rosszabbul szívódnak fel mint a már megfőzött, félig lebontott dolgok.


Szerintem jobban jársz ha az egészből főzöl egy finom kását, esetleg még főtt rizst is keversz hozzá..


Gondolj bele az evolúciós szabályokba.


Amit nem használsz az elcsökevényesedik, leépül.


Következtetésképp, az ember már elég régóta, főzött, sült kajákon él, úgyhogy a nyers dolgokat kevésbé képes hasznositani, nemúgy mint az állatok.


Nézz meg egy csirkét pl, egész nap rohangál a kertben és elvan egy napon át 2 marék kukoricán!


Ha te megennél egy kiló kukoricát akkor is kikészülnél, mégha semmit sem csinálnál, kivéve ha megfőzöd azt kásának!

2014. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tehát szerinted 1.

Én úgy tudtam a kukoricapehely és a zabpehely is pörkölésen esik át, mielőtt a zacskóba kerül...

Akkor mégsem?

2014. febr. 16. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!