Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amúgy miért mondják azt, hogy...

Amúgy miért mondják azt, hogy reggelire kell a legtöbbet enni?

Figyelt kérdés
Van az a mondás is, hogy "Reggelizz úgy, mint egy király.." Hiszen reggel nem tud annyit enni az ember, mint este, vagy ebédre. Meg sokan mondják azt is, hogy 18óra után ne együnk, ezt sem értem.

2014. márc. 16. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Pl azért, mert míg napközben normális a bélműködés, úgy éjszaka totál lelassul.
2014. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az étel adja az energiát, amit a nap folyamán felhasználsz. Tehát este nincs szükséged annyi energiára, mint reggel, amikor kezded a napot. A 18 órás baromsággal pedig nem kell foglalkozni, hacsak nem fekszel le aludni 8-kor. Lefekvés előtt 2-3 órával egyél utoljára, ennyi. És ahogy előttem is írták, napközben aktívan emésztesz, alváskor pedig nem, így csak terheled a gyomrod, ha sokat eszel és nehezet.
2014. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Reggel pedig persze, hogy nem bírsz enni, ha este televágtad magad.

Próbáld ki, hogy kevesebbet eszel estére. Nem lesz gond a reggeli evéssel.

Arról persze lehet vitatkozni, hogy a test napi szinten raktároz-e vagy ennél nagyobbak a pufferei és több nap átlaga határozza meg, hogy hízunk vagy fogyunk, függetlenül attól, hogy mikorra ettünk többet.

A lényeg az egyenletes inzulinszint biztosítása, ami nyilván nehezebb akkor, ha estére eszünk sokat, amikor már nem mozgunk.

2014. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A reggelit dolgozod le legjobban a nap folyamán, ekkor a legaktívabb az anyagcsere. Meg nyilván még előtted áll a tevékenységekkel teli nap, amihez kell a tápanyag.
2014. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
45%
Ettől még nem igaz, hogy reggelire kell a legtöbbet enni. Nem a legtöbbet kell, csak eleget. A napi bevitel min 20, max. 25%-át a diétád jellegétől függetlenül (diéta = étrend).
2014. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó az emésztés reggel. De ezek csak ökölszabályok, nem mindig, mindenkire igaz dolgok.


Estefele csökken az emésztésed aktivitása (emésztő enzimek mennyisége, aktivitása)

2014. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg annyit kell és akkor ennem, amikor és amennyit kívánok.

Nem mindenki tud reggel enni. Én szinte mindig jóllakottan és negatív étvággyal ébredek, teljesen függetlenül attól, hogy éjjel 2-kor vagy délutáén 5-kor ettem utoljára. Elképzelhetetlen számomra az evés s ha mégis eszem, nem esik jól, csak arra "jó", hogy hamar megéhezzek utána. Ha valamiért nincs lehetőségem rendesen, sokat enni késő délelőtt, akkor jobb, ha nem eszem reggel, akkor kibírom. Nem normális a testem, de elég jól elvan, amennyiben teszek mások szabályaira s a sajátjaimat követem. De ismertem olyat is, aki mindig rosszul lett, ha engedett az anyjának, s evett reggelit.


Én inkább jól érzem magam, minthogy másoknak megfelelően táplálkozzam. Van logika abban, hogy elmondják, energiabevitel meg ilyesmik, de az én testem az előző esti táplálékból szeret dolgozni délelőtt. Ha valaki lemerül, csak mert 15 órája nem evett, az egyen máshogy, mint én, én nem érzek energetikai szempontból semmi problémát.

2014. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert meghatározza a napod. Több energiád lesz, jobban kezded a napot. És amit megeszel azt le is mozgod a nap folyamán és ha megfelelőmennyiséget ettél, akkor meg fogysz felelni a mondás többi részének. Ugyan is mérsékeltem fogysz ebédelni is és még kevesebbet vacsorakor. Szerintem ez lenne a normális és egészséges. Persze nem mindenki tudja ezt kivitelezni. De meglesz a napi energiád, a napi kalóriabeviteled és (jobb esetben helyes étkezéssel együtt persze) nem fogsz elhízni és nem vágod tönkre az emésztésed.
2014. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!