Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hallottam hogy a tejtermék...

Azt hallottam hogy a tejtermékek pattanásokat okoznak. Nekem eleve kicsit pattanásosabb bőröm van. Nagy baj ha ezt kihagyom a táplálkozásból, ha igen, mit fogyaszthatnék helyette?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A tejtermekektöl NEM lesznek pattanások, ez hülyeség!!!


De a tejet/tejtermékeket nem ajánlatos kihagyni, mert egy komoly betegséged lehet töle.

2014. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem baj, elég sokan kihagyják, ahogy más dolgokat is, csak persze vigyázz, hogy a tested megkapja a szükséges tápanyagokat. Fehérjebevitelre pl. szükséged van, arra ugye ott van a hús, tojás, olajos magvak, stb. Van némi vita a kalcium körül, hogy a tejtermékek jók vagy sem e szempontból s mi van, ha az ember nem fogyaszt ilyesmit. Az, hogy valami tartalmaz kalciumot, kevés, annak fel is kell szívódnia rendesen. Nem tudom, e téren mi az igazság, de simán be lehet vinni kalciumot más forrásból, egyes olajos magvak különösen jók benne (mák, szezám). Végső esetben szedni is lehet kalciumot, bár holmi pattanások miatt nem étkeznék úgy, hogy az ne legyen jó az egészségemnek, nagyon szeretem a táplálékból bevinni a tápanyagokat és ásványi anyagokat, vitaminokat. (Én csak némi sajtot eszem, más tejterméket sosem, ha ez bárkit érdekel.)
2014. márc. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!