Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rengeteget eszem, túl sokat....

Rengeteget eszem, túl sokat. Hogy állítsam le magam?

Figyelt kérdés
Nem +10 kalóriáról, vagy egy kocka csokiról van szó, hanem arról, hogy addig eszek amíg rosszul nem érzem magam, fáj a hasam, hányingerem van. Ez viszont nem segít, hogy legközelebb tűrtőztessem magam. Ahogy elmúlik a rosszullét, megint elkezdek enni. Nem egészséges dolgokat, hanem olyanokat, hogy pizza, csokis kifli, sajtos stangli, stb. Általában nem csinálok ilyet, ez viszont megy egy hete. Nem tudok egyszerűen csak nemet mondani, mit tehetnék?

2014. ápr. 18. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. Én két hete művelem ezt, 7 kilót híztam, a combom meg a hasam méreteiről ne is beszéljünk. Teljesen elvesztem az önkontrollt és mindegy mit mivel, sósat az édessel, de zabálok.


Szerintem érdemes lenne megnézni, hogy nincs-e a hátterében valami lelki ok. Nem vagy-e feszültebb, mérges, ideges. Esetleg nem ettél-e kevesebbet az utóbbi időben és a tested most "pótolni" akar.

Emellett meg eldugni vagy kidobni a kaját. Jó a kidobás pazarlásnak tűnik, de még mindig dobok ki egy adag palacsintát vagy egy szelet pizzát, minthogy hízzak.


Nagyon idegesít engem is, és én sem tudom teljesen, hogy hogy álljak le, de ez nálam lelki eredetű és ezt az érzelmi evést elég nehéz legyőzni.

2014. ápr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az evés ne élvezet legyen, hanem próbáld tudatosítani magadban, hogy egyenlő a szervezeted/ tested táplálásával. Hogy energiát adj neki, amennyire szüksége van. Se többet, se kevesebbet. A kényelmi kajákat, meg próbáld fokozatosan elhagyni :)Ne legyen drasztikus a váltás, mert abból gond lesz.
2014. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lelki oka van, nincsenek olyan gondjaim. Próbáltam tudatosítani ezeket magamban de hiába. Van hogy csak akkor veszem észre, hogy megint megettem 5 szelet sütit, amikor már az utolsót harapom. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 19. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztítsd le a táplálkozásodat.


Nem eszünk gabonákat, mert túlevést okoznak.


Lakj jól hússal, zsírral, zöldségekkel. Meg fogsz tanulni jóllakni, ha nem pizzát meg kiflit meg sajtot eszel (ezek mind szénhidrátok búzából, plusz tejtermék)

2014. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!