Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le a az édességek...

Hogy szokjak le a az édességekről?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az édességeket, és nem bírok róluk leszokni. Valamikor sikerül nem enni, de az is csak 1-2 napig tart, utána nem bírok nélküle meglenni. Tippek hogy szokjak le róluk?

2014. ápr. 22. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlenül leszokni róla. csak váltsd le egészsges édességre. természetes édeitöszerrel édesitett termékeket egyél. Nagyon finom diabetikus termékeke kaphatóak már, csak arra figylej hogy lehetöleg ne fruktózzal legyenek édesitve mert az nem jobb mint a cukor. Süss otthon szteviával, xilittel vagy eritrittel, vegyél diabetikus csokit ami maltittal van édesitve.
2014. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem akarsz róluk leszokni, akkor ne írd hogy nem bírsz.


Miért nem eszel cukormentes édességeket? Az valamivel jobb lenne, nem?

2014. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minek szoknál le? Személy szerint viszonylag szénhidrátszegény édességeket szeretek enni, amiket nem tudok rossznak tartani. Lehet, hogy azokat nem mindenki nevezi édességnek, de ha egyszer édesek meg pl. mazsolás sütik, akkor minek nevezzem őket?

Kis mennyiségű édességgel amúgysincs akkora baj, csak jó alapanyagokból legyen.

Bár ez az én hozzáállásom, el tudom képzelni, hogy van, akit zavar, hogy kell neki édesség. Miközben a testének, ugye, igazából nem. Akkor fokozatosan csökkents a mennyiséget s váltsd ki minél alkalmasabbra: jobbra és olyanra, amiből kevesebb is elég. Itt is jól jöhet a szénhidrátszegénység, legalábbis nálam ez a helyzet, ahogy a zsírdússág is segít az édességvágyamon. De eleve ha rendes ételekkel jóllakom, lecsökken az igényem az édességre. S ha eszem is, mert jólesik, csak keveset, nem azzal lakom jól.

2014. ápr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!