Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 (L) vagyok, hogyan táplálko...

16 (L) vagyok, hogyan táplálkozzak egészségesen?

Figyelt kérdés

azt hittem sosem lesz bajom a testemmel,de persze mint (állítom) minden más ebben a korban észrevettem magamon az évek alatt kialakult "hibáimat"..pl.: hogy narancsbőrös vagyok fenéken,combon(egyébként sem pálcika vagyok csak vékony,de izmos(vagyis átlagnál fittebbnek tartom magam,nem ego..)

-de nem vagyok magamnak tökéletes úgy hogy ugye fenék tájon ÉS hasamon pici felesleget is észleltem ami nem narancsbőrös,de mégis ottvan ha ülök,és zavar..


-mióta odafigyelek magamra sok folyadékot,leginkább vizet iszok és testmozgás is van(de ez most nem az a kategória)


nem tudom belekezdjek-e bármiféle diétába,vagy elég ha csak pl.: reggelente 12ig gyümölcsöt,este 6után semmit(vagy zöldséget) eszek...nem tudom mi lenne a leghelyesebb,mivel mindenhol mást olvasok...és nehéz is kivitelezni olyat hogy csak ezt-csak azt egyek(pl.: tésztát ne,csak húst,meg stb)mert anya főz rám,és suliban ebédelek..


egyébként a súlyom 60-62 között ingadozik,volt 64(mielőtt észrevettem magam) és lehetek 172cm körül...


MI AZ: amit hosszútávon be tudok tartani,eredményes(hogy bikini szezonra -valamennyire-formába hozhassam magamat 1 hónap alatt...)?

-mégegyszer megjegyzem,szerintem nem vagyok se túl sovány,de "dagadt" se..


NEM FOGYNI akarok,vagy ha szerintetek kéne azt is megírhatjátok(súly+magasság alapján vagyképet küldök...)de a lényeg az lenne,hogy EGÉSZSÉGES LEGYEK)


eskü nem eszek hétpofára többet,csak segítsetek,bízok bennetek)minden vélemény érdekel(ha értelmes) Köszönööm!



2014. ápr. 24. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisregényt meg lehetne tölteni a dolgokkal, de van egy olyan kis dolog, hogy google és annyi hogy " egészséges táplálkozás ", nos itt aztán van elég bő leírás arról mit és miért az egészségért.
2014. ápr. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sok hús és máj fontos, hogy ne legyél vérszegény.

A sok tej, tejtermék is, hiszen abban van a kalcium, fontos, hogy erősek legyenek a csontjaid.

Zöldség, gyümölcs, savanyúság szintén elengedhetetlen.

Ami nem olyan lényeges, az a kenyér, tészta, de mégiscsak kell a szénhidrát miatt. De csak minimális.

2014. ápr. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jó úton jársz, ne ess kétségbe.


a lényeget vágod..de..ne éhezz, az nem jó..ne egyél kövér húsokat, tésztaféléket, alkoholos, cukros italokat.

a magasságodhoz jó a súlyod,bomba Nő leszel!


próbáld ki a kalóriabázis.hu című segítséget..

2014. ápr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ember hús és zöldségevő. Tehát az egyik válaszoló jól kezdte a válaszát, ehhez kellene tartani magunkat.


Aztán jönnek az alaptalan hazugságok, hogy tej- kalciumforrás, ch - mégis csak szükség van egy kis lisztre, cukorra ..


és azt veszed észre, hogy már nem csak narancsbőrös vagy, hanem PCOS-s is.. cukorbeteg, fájnak az ízületeid, vagy ami éppen az évek alatt jön.


A ti döntésetek.. Attól, hogy undorító fegyveripar van még nem kell fegyvert vennetek, használnotok.. Attól még hogy cukoripar van (most nem a magyar cukortermelés a lényeg, hanem hogy egyáltalán gyártanak cukrozott, mesterségesen édesített műkajákat) nem kötelező megennetek. Attól hogy valakik búzát termesztenek, eladják külföldre, valakik meg vesznek külföldön olcsóbb búzát (rozst, kukoricát, mindegy) semmi közötök hozzá, nem muszáj szájba venni, megenni azt ami nem oda való.

Attól hogy valaki megfeji szerencsétlen tehenét, a gennyes tejét nem muszáj szájba venni. Senki sem kényszerít, senki sem mondta hogy ezt (t)edd. De, persze utalt rá néhány ember hogy ezeket edd, de azokat miért is vesszük komolyan..? Kik terjesztik a tej-gabonaevést?


Legyünk tárgyilagosak. Dietetikusok terjesztik az ilyen ötleteket, őket az édességgyártók szövetsége támogatja, ők az amerikai hasonló nagy dietetikai szövetséget követik (tehát így védik le magukat ha én számon kérek rajtuk valamit..) az amcsi nagy táplálkozási 'okosok' körét a coca cóla pénzeli. Meg dairy council (tejtermékes) tőlük elfogadjátok hogy mit egyetek? :D


Másik az orvosok, ők is olyannal szoktak jönni hogy olyan dolgokat egyetek amiket amúgy nem kellene a szátokba venni.

Gyógyszergyárak pénzelik a képzésüket, egyetemeket. Akkor van munkájuk és fizetésük, ha betegek vagytok. Szerintetek..??

2014. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves MinimorRris,


Drága jó nagyszüleim, mióta az eszemet tudom, minden reggelüket úgy indították, hogy egy jó bögre tejbe kenyeret aprítottak, és azt ették; rendszeres menü náluk a paprikás krumpli (OMG krumpli??); sőt, legalább havonta szeretett nagymamám csinált házi tésztát jósok tojással meg lisztel. Ők most 80 év fölött vannak; korukhoz képest viszonylag jó egészségben, és (amennyire én tudom) soha nem voltak elhízva. Gondolom ellenük még nem szőttek aljas összeesküvéseket az orvosok és dietetikusok, szóval rejtély, hogy hogy találtak rá az olyan szentségtelen ételekre, mint a tej, meg a fehér kenyér.

Én az ő történetükből (meg a jópár hasonlóból) azt a tanulságot szűrtem le, hogy tulajdonképpen bármit meg lehet enni, csak MÉRTÉKKEL. Persze most nem a chipsre, kólára, meg hamburgerre gondolok, hanem az olyan dolgokra, amikről pontosan tudod, hogy miből készült, nincs tele tartósítószerekkel, meg ízfokozókkal, hanem valamennyire természetes. Persze értem én, hogy el lehet vegetálni kizárólag tojásfehérjén, és csirkemellen, de könyörgöm, nem vagyunk gépek, hogy megvonjunk magunktól minden apró örömöt...

Jó, mondjuk be kell tartani az alap szabályokat:

- nyilván ne minden nap egyél szénhidrátot, de mondjuk heti 1-2szer belefér (de csak ha nem fogyókúrázol épp)

- próbálj meg kisebb adagokat enni az átlagoshoz képest

- igyál sok folyadékot

- próbálj fehérjét, vagy zöldséget vacsizni

- este 6 után ne egyél

- MOZOGJ MINÉL TÖBBET!!!! - Ez az egész "mindenből lehet enni mértékkel" dolog kulcsa! Tulajdonképpen elkezdhetsz akármilyen flancos diétát, mozgás nélkül nem leszel soványabb, egészségesebb meg pláne nem! Amúgy is, ha jól értem, te csak formásodni szeretnél, azon pedig csak a mozgás tud segíteni.

2014. ápr. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen.


Azért a kérdező lehetőleg fogadja meg a válaszomat, mint szakértői ajánlás. Én fontosnak tartom a felnövekvő nemzedék egészségét. Nagyon fontosnak, szívügyemnek veszem.

2014. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az este 6 után nem evés mióta alapdolog? OMG... Meg "átlagoshoz képest kisebb adag", hát ez aztán az SI mértékegység.
2014. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Túl sokat vagy egyetemista Wash kollega!


Nem tudtad, hogy az SI mértékegységeket a gyakorikérdések 16 éves tinilányokhoz igazítják? Pontosabban őket alapul véve dolgozzák ki!


"átlagoshoz képest kisebb adag" ez egy új, a kvantumfizikában használatos mértékegység lesz 2015-től, hát nézz már utána. Meg szólj már a Corvinusos fizika tanszéknek is, hogy jövőre már tanítsák így!

2014. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!