Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A 0, 01 százalékos zsírtartalm...

A 0, 01 százalékos zsírtartalmú tej kevesebb gennyet tartalmaz, mint az 1,5 ös?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem találtál olyan szót, amitől nem fordul fel az ember gyomra, ha rágondol? Amúgy több benne a víz, szóval kiszorul a többi.
2014. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szeretném én is így gondolni, mert hogy kcalban szinte semmivel nem kevesebb a 1,5 nél.

Csak ezt a kifejezést ismerem rá.

Mi mást lehetne helyette használni?

2014. ápr. 30. 17:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt hiszem fogalomzavarok vannak. A genny a baktériumokat bekebelezett, eplusztult neutrophil granulociták tömege, ilyen a tejben csak akkor van, ha a tehén tőgygyulladásban szenved. Az ilyen állatot kezelik, és nem teszik a polcra a tejét. A 0,01%-os tejben még vannak szénhidrátok illetve fehérjék, innen jön a kcal-tartalma, ami valóban nem sokkal kevesebb, mint az 1,5%-s tejé (ugyanis mindössze 1,49 gramm zsírral, azaz kb. 13 kcal-val tartalmaz kevesebb energiát).
2014. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Hamis állítás, hogy az ilyen, szennyezett tejet nem teszik polcra.


Profit maximalizálás mellett még szép hogy polcra teszik. Arra van a pasztörizálás, hogy ez senkit se zavarjon különösebben. Mégis miért ne tennék polcra a gennyes tejet? Valami társadalmi felelősségvállalás végett? A tejipar nem az egészségtudatosságról vagy az önzetlenségről híres, de várom az ellenérveket.. :D

2014. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Egész normális dolgot írtál, de a végén azzal a k i b a sz o t t emotikonnal (mint egy 12 éves hülyegyerek) szétzúzod a pozitív összképet.
2014. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem teszek rohadt emó ikont akkor mindenki megbántódik azon amit írok. Ezért muszáj a nem mindig valódi jó kedvemet és humoromat emó ikonokkal kihangsúlyozni, hogy egyesek érezzék a humort és ne legyenek lelki rokkantak egy hozzászólás miatt. Így érthető?
2014. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Értem az alapkoncepciót. De miért is nem sz a r o d le, hogy lelki rokkant lesz-e valami ökör a válaszod miatt?


És nem emó ikon, hanem emotikon. hahaha bár ezen jót szakadtam.


[link]

2014. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Mert már rájöttem.


Egy dolog úgy csinálni mint aki terjeszti az igét, esetleg igaza van, megnyerni egy vitát, segíteni pár embert szerencsésen eltalált tippekkel..


Egy dolog, de kb. semmi.


Viszont többet számít, hogy közben mik mennek végbe az ember lelkében, az enyémben és az övékben. Ez többet számít a pillanatnyi vitánál meg hogy éppen kinek van inkább igaza. De ezt elég nehéz megérteni, nekem évekbe telt míg egyáltalán ezt elkezdtem kissé felfogni, nemhogy megszívlelni.

2014. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs a tejiparról, csak reménykedtem, hogy beteg állatot nem "fognak be". Viszont el kell ismernem, hogy logikus, amit írsz.
2014. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Reméljünk együtt, úgy hátha meghallgattatik a reményünk!
2014. máj. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!