Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz hogy ha patikában aszkorb...

Igaz hogy ha patikában aszkorbinsavat kérek akkor azt jóval olcsóbban meg tudom venni mint a C-vitamint?

Figyelt kérdés

Cvitaminos készítményekre mind mind az van írva hogy aszkorbinsav.


egyik oldalon láttam hogy aszkorbinsavat árulnak 1kg-os szerelésben 1-2ezer forintért. most akkor hogy is van ez?



2014. máj. 1. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
persze :) hiszen azon nincs márka
2014. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

700-800 forint körül van 250g aszkorbinsav, lehet patikában kapsz olcsóbban is.


Lehet nem kapsz. Kérdezd meg.

2014. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Julie S ***** válasza:
Nem tudom, patikaban mennyi, de elvileg olcsobbnak kene lennie. Viszont ha nagyobb dozis kene belole, akkor azt a sima aszkorbinsavbol egesz napra elosztva erdemes eliszogatni mondjuk teaban, kulonben hamar kipisiled. C vitamin tablettakbol is inkabb csak a nyujtott felszivodasuakert erdemes penzt adni.
2014. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A C-vitamin tudományos neve aszkorbinsav, ez egy fehér por, amit kimérve lehet venni, ha hajlandóak kiadni, de sok helyen nem akarják. Egy kilót ne vegyél, az egy egész életre is sok. Ha patikában nem jársz sikerrel, bármelyik nagy drogériában találsz 100 grammos kiszerelésű dobozkát, amihez még helyes mérőkanál is jár.
2014. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy kilót ne vegyél, az egy egész életre is sok"


Vannak 1000 mg-os, azaz 1g-os tabletták amiből naponta ajánlanak bevenni egyet. Szent-Györgyi Albert napi 8g-ot vett be, tehát az 1000mg még csak nem is túl sok.

Egy kg = 1000 g. Szóval ha csak napi 1000mg-ot veszel be, akkor is nem egészen 3 év alatt elfogy az egy kg. Remélem nem ilyen rövid az élet :)

2014. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!