Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejmentes étrendbe a laktózmen...

Tejmentes étrendbe a laktózmentes tej beleilleszthető?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködés miatt az orvos javasolta a tejmentes étrendet. Nem mellesleg a bőröm állapotának a javulását is várjuk ettől. Már néhány hónapja életmódot váltottam, sportolok, igyekszem egészségesen élni, kerülöm a kenyeret, tésztaféléket.(Ez nem orvosi javaslat volt, én szerettem volna, bár nyilván nem szidna meg érte a doki se.) Most a tejtermékekről is lemondok /ez azért nagyszerű, mert eddig jóformán szénhidráton és tejtermékeken éltem, egyszerűen ezeket szeretem, ezeket kívánom, túrós tészta forever. De hát ez van. :D / Szóval az a konkrét kérdésem, hogy a tejmentes étrendbe belefér a a laktózmentes tej, vagy inkább szója/rizstejre kellene áttérnem? Nem vagyok laktózérzékeny, nincs allergiám, egyszerűen javasolta az orvos, hogy próbáljam ki, hátha jobb lesz tőle a közérzetem, szebb a bőröm, merthogy a tejet elég nehezen emészti meg az ember alapjáraton is, főleg pajzsmirigy rendellenesség esetén, és vezethet ez is bőrproblémákhoz. Szerintetek elég a laktózmentes tej?

2014. jún. 23. 13:24
 1/2 anonim válasza:
Attol meg hogy nincs benne laktoz tejnek tej!!
2014. jún. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Köszönöm a választ. :) Azért kérdeztem, mert úgy tudom, a tejcukor, tehát a laktóz a tejnek azon "része", ami nehezebben emészthető, és "ráül" a gyomor falára, megakadályozva ezzel más, értékes tápanyagok felszívódását. De lehet, hogy én vagyok a h*lye, és nem így van, ez esetben bocsánat. Mivel más egészségügyi oka nincs, csak az, hogy nehezebben emésztem meg a tejtermékeket a kialakult betegségem miatt, ezért gondoltam, ennyi előnyt adok magamnak, hogy nem egyből állok le a tejtermékekkel, mivel nem komoly allergiás tüneteket okoz nálam.
2014. jún. 29. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!