Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol tudok reális áron glutén...

Hol tudok reális áron glutén és laktózmentes termékeket rendelni?

Figyelt kérdés
Sajnos a közelünkben speciális bolt nincs a többiben meg hol van hol nincs. Ha ép nincs akkor pár nap alatt is sokat tud romlani a gyomrom.

2014. máj. 25. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudom a választ, de miért kell speciális bolt? Nem tudsz egyszerűen glutént és laktózt nem tartalmazó normál ételeket enni? Én úgy csinálom.
2014. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol szerzed be őket? Pl. laktózmentes tejet?
2014. máj. 25. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan a főkérdésedre nem tudok válaszolni, de volna megjegyzésem a hozzászólásoddal kapcsolatosan : " Hol szerzed be őket? Pl. laktózmentes tejet? " - Szerintem az első válaszoló nem így értette. Egyszerűen olyan ételeket vehetnél, amelyek természetükből eredően nem tartalmaznak laktózt és glutént, például hús, zöldség, magvak, gyümölcs, stb.
2014. máj. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válasz:


Piacon. Van zöldség és van gyümölcs, van hús és tojás. Vannak olajos magok.


Ezeket lehet enni, minden normális ember ezeket eszi.


Aki meg nem akar normális ételeket enni? A tejipar gyárt laktázzal kezelt tejcukormentes tejet.. lehet venni ilyet is. Csak baromság. Ki akar gennyes tehéntejet inni, amikor tök finom növényi tejek, zsírtej receptek vannak?


Aki meg akar az vesz kukorica lisztet vagy rizslisztet. Nem lesz olyan mint a búzaliszt, mert gluténmentesek. Nagyon drágán vannak liszt helyettesítő keverékek, amikben annyi adalékanyag van hogy hasonlítanak a búzaliszthez, még drágábban pedig vannak az ócska paleós lisztek, amit minden magyar ember megvehetne magának ha 2x-3x-os fizetések lennének, ilyen EU-s szintűek.

2014. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első voltam. Igen, én főleg tojást, zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat eszem. Ehhez másnál még hozzájöhet a hús, a gluténmentes keményítődús cuccok (bár én is eszem néha rizst, de nagyon ritkán és nagyon keveset, nem számottevő)... Elég változatos, azt hiszem :)

A sima tej szerintem a kókusztej poros nyomába se érhet s lehet, hogy én vagyok fura, de nekem pl. a dió vagy a kókusz ízesebb, mint a búzaliszt. Ha vaakinek az ár miatt vannak aggályai (bár én étrendem miatt napi szinten magkenyerezek és nem költök többet, mint régen - igaz, takarékos receptjeim vannak és régen se üres rizsen és tésztán éltem :P elég sok zöldséget eszem), akkor megint a rizs és hasonlók kerülnek elő. Lehet, hogy nem mindenkinek megfelelő, de pl. a párom régen folyton kenyeret evett, a glutén elhagyása óta viszont rizst és nagyon jól elvan. A rizsliszttel teljesen jó sütik is készülhetnek.


Igazából én sosem értettem a gyk-s kérdéseket, amik sokkal durvábbak, mint ez a kérdés, csak eszembe jutottak róla. Pl. valaki laktózérzékeny és azon tűnődik, hogy a napi fél liter tej OK-e, ha valami gyógyszerfélét eszik mellé. Eszükbe se jut, hogy jelzés a testtől és ne egyék. Ez nekem fura. De a vega műkolbászokat sem értem (egyszer megkóstoltam, iszonyú rossz is). Annyiféle étel van, nekem az ilyen váltásokkor mindig érdekesebbé és finomabbá vált a táplálkozásom, olyan ételekre bukkantam, amikről a normál emberek nem is tudnak, pedig csodálatosak, szerintem.

2014. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A válaszaitokban is szerepel kukorica liszt, rizsliszt, kókusztej stb. Pont ezeket szeretném beszerezni, mivel pl a kávémba kókusztejet szoktam tenni de van amikor kb 2 hétig itt nem lehet kapni ha kifogy, egyértelmű hogy eszem húst és zöldséget, gyümölcs sőt szinte csak azt. De néha jól esne egy kávé tejjel vagy hasonló és ahhoz nem tudok a piacon bevásárolni.
2014. máj. 26. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szívem szerint mindenki étrendjéből kihagynám a kukoricalisztet is, lehet hogy megszokásból jó sütni vele, de akkor is fölös keményítő, még ha gluténmentes is.


A tejnél viszont nincs is egyszerűbb! :)


Le kell forrázni kókuszreszeléket, vagy ami még finomabb össze kell keverni egy kis zsírt (kókusz zsírt, lényeg hogy ne legyen sült/füstölt íze:P ) 1 darab tojás sárgájával (vagy egész tojással, én egész tojással keverem már és vízzel. A tojásos emulgeált zsíros folyadék pont olyan lesz mint a tej, egy kis édesítéssel (mondjuk nem cukorral akkor pár csepp 'huxollal' vagy kis xilittel, huxolt szerintem fél évente egyszer kell csak beszerezni és aránylag olcsó, nem annyira gáz édesítőszer) tök fini kávéba!! :)

2014. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem kókusztejjel igazán sikeres a zsírtej, de persze különféleképpen készíthető.

A kókusztej nekem alap, de eszembe sincs drágán megvenni, próbáltam a híres Cocomast, nekem nagyságrendekkel jobban ízlik az itthoni, forró víz+kókuszreszelék (+kicsi dió :D), turmixolom, leszűröm. A maradék reszelékből remek étkeket tudok készíteni, magkenyér, magsüti műfajban.


Magokra már tudok mondani helyet :) Több webshopból rendeltem már, de jobbára a paleolitbazar.hu a befutó, a nagy kiszerelésű termékeik (szezám, len, mazsola) elég jó áron vannak. A bolti kis zacskókról s a tescós magosról el lehet feledkezni... Ismerek zöldségeseket is jó áru termékekkel olajos mag témakörben. Az Auchan (ami nincs a közelünkben, de néha járunk arra is) kimérősei is jók tudnak lenni (attól függ, melyik), de amíg az ember kimér 5 kiló szezámot, lemegy a nap :D Márpedig nálunk az elég rendesen fogy. A nagyobb összegű webshop rendelést pedig akár ingyen kihozzák, attól függ, melyik webshopról van szó. A paleolitbazárból a hó első hétfőjén kell rendelni :P

Az olajos magok előnye, hogy elállnak, ha egy hónapig nem veszünk újat, semmi nem történik. Ez egyébként a kókuszzsírra is igaz.

A kókuszreszelékkel a legegyszerűbb a helyzet, ha szükségünk van rá. Egész normális áron lehet kapni némelyik kisebb boltban, vannak sokkal problémásabb magok (pl. a szezámot nem hiszem, hogy akárhol megkapom kb. 1000 ft/kg áron)...

2014. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
S ha már szó esett a zsírtejről... Ami nekem kávéba édesítés nélkül se rossz... Nem használom nagyon régóta, de bámulatosan széles lehet a felhasználási köre. Egy kis gyümölccsel turmix lesz belőle (a saját gyümölcsturmixomban ugyan csak gyümölcs van, de néha az ilyen laktató és kis gyümölcstartalmú ital is jól jön), s az üresebb zöldségleveseimet is ezzel szoktam felönteni :) A megfelelő ételben egészen tejes hatása van, csak jobban esik. Nem tudom, mennyire bevett dolog hagyni megsavanyodni a kókusz- és zsírtejet, de akkor számomra joghurtszerű lesz (sosem szerettem a joghurtot, de ezt igen), gyümölccsel ekkor a legjobb. Bizonyára még sok jó felhasználási módszert fogok felfedezni.
2014. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem privátban kérdezem, mert fórum szinten hasznos lehet még a válasz:


Kókusztejből zsírtej az ugyan így tojássárgás, kókuszzsíros?


Most készítettem egy sima tojástejet, kis édesítővel.. olyan finom, krémes turmix! Én kb. fél litert készítek 1 tojásból, nyaminyami.


+1 kérdés, nem írom ki a nevedet de te vagy Te? Beszéltünk már priviben, csak most több 81%-os válaszoló is van.. :)

2014. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!