Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1-es típusú cukorbetegeknél...

1-es típusú cukorbetegeknél mi van a cukorral?

Figyelt kérdés
Sütit szeretnék sütni, de nem tudom, hogy az elitritet ugyanúgy adagoljam-e, mint a cukrot?

2014. jún. 25. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
számolni nem kell és picit talán édesebb, de ez rá is szokott lenni irva hogy milyen az édesitöhatása. Én egyszer vettem csak nekem nem jön be az utóize. igy én xilitet használok. PCOS vagyok nem 1-es tipusú diabéteszes de az étrend ugyanaz.)
2014. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy nem csak a cukor számít, hanem pl. a liszt is?
2014. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom, köszönöm :)
2014. jún. 25. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Eritritet nem kell számolni. Úgy tudom, hivatalosan kevésbé édes, mint a cukor, bár szerintem ez egyéni érzékenységtől is függ, én ha ugyanannyit használok, mint korábban a cukorból, akkor nekem már túl édes.

Xilitet kell számolni, ha 100 grammot teszel a sütibe, akkor 60 szénhidrátot számolsz rá. Erről az a hír járja, hogy ugyanolyan édes, mint a cukor(nekem ez is túl édes)

2014. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Végül is elkészültek a sütik, és szerencsére mindenkinek ízlett :)

2014. jún. 29. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!