Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nehezebb ételek után még 5-6...

Nehezebb ételek után még 5-6 órával is érzem böfögéskor az ízüket, ez sok gyomorsav miatt lehet?

Figyelt kérdés

könnyebb ételeknél, pl extrudált kenyér, sajttal, annál nem érzem


nehezebbeknél( tojásrántotta) igen


reflux miatt lehet?



2014. júl. 6. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tojásrántotta azért nem olyan nehéz, hogy még órák múlva is visszaböfögjön. Sőt egyáltalán nem kéne.

Vagy nem bír valamit a gyomrod, vagy túl sokat, nagy adagokat eszel és nem bír vele.

2014. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nem eszem cukrot, sem tejet, sem glutént sem élesztőt 2 hete..mégis most ettem tojásrántottát és ez lett..


igaz, most épp gyógyulófélben vagyok ebből a refluxos állapotból, lehet még nem kellett volna ennem


bár a stressz okát még nem sikerült felderítenem

2014. júl. 6. 21:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Refluxból hogy lehet kigyógyulni? Mondd már el légyszíves, mert én már 3 és fél éve gyógyszert szedek rá és nem tudom letenni.
2014. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
érzékeny epére tippelnék
2014. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3mas én nem azt mondtam, hogy meggyógyultam a refluxból, hanem, hogy azon vagyok, hogy meggyógyuljak, de gyógyszert nem szedek..egyébként én azt gondolom, hogy életmódváltással ki lehet, meg úgy, hogy átformálod a gondolataidat és feleszmélsz, hogy mennyire nem normális, hogy mióta bejött a nyugati táplálkozás azóta tucatszámra megnőtt a refluxos emberek száma..


az epe helyzetet, hogyan lehet megvizsgálni? úgy értem, hogy mennyire bonyolult kideríteni, hogy ez okozza e, vagy reflux? mert egyébként korábban keserű szájízt is éreztem elég rendesen, de a diéta miatt már alig érzem a számban

2014. júl. 6. 22:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szedni kéne a gyógyszert, mert így lehet, hogy rosszabbodni fog. Az nem megoldás, hogy semmit sem ehetsz.
2014. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hiába táplálkozom egészségesen, mindentől fáj a gyomrom. Egyébként alhasi ultrahanggal meg lehet nézetni az epédet.
2014. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Mindentől fáj a gyomrom, ha nem szedem a gyógyszert.
2014. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7es, igen én is így érzem, sokkal egészségesebben táplálkozom, mint bármely 10-20 ember körülöttem, és mégis én vagyok a legbetegebb gyomorügyileg..de mégis valami oka van ennek mert ok nélkül általában nem történik semmi, és ha már több éves a gond, akkor elég mélyen van az ok, én ebben hiszek, és tapasztalom is..az meg, hogy miért vagyunk fogékonyak rá szimplán szívás, de ezt el kell fogadni


azért nem szedek gyógyszert, mert különösebb gondokkal nem jár, csak max néha érzem nehéznek a gyomromat, meg ez a böfögées, de könnyű ételeknél olyan mintha egészséges lennék

2014. júl. 6. 22:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam is az volt, hogy az osztálytársaim minden nap vedelték az energiaitalt, meg pizzás cuccokat ettek mégis én vagyok a gyomorbajos.
2014. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!