Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mért van gyomorsavam?

Mért van gyomorsavam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem akármit eszek gyomorsavam lesz.És ettől kicsit hányingerem...

És úgy érzem éhes vagyok.Mi lehet a gond?

Mit ajánlotok?



2014. ápr. 18. 22:02
 1/2 anonim válasza:

Nekem is volt hasonló időszakom. Sok vizet ittam és leszoktam a kávéról, illetve áttértem másra.


Jóbbulást kívánok!!

2014. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- egészségvédő szerep: az ember tápláléka (a természetben) ritkán számít tisztának és patogénmentesnek. A gyomorsavunk HCl, általánosságban egy elég jó fertőtlenítő szer a sósav.

- savas közegben denaturálódnak a fehérjék, ez fontos a további emésztésükhöz

- erősen savas közegben aktiválódik és működik a pepszinogén (pepszin) ami a fehérje emésztődéshez fontos

- a bélcsatornád későbbi szakaszába kerülő sav vált ki további enzim kiválasztódást.


Ha úgy érzed gond van a savszinteddel, akkor tisztítsd le a táplálkozásodat. Nem lehet 'büntetlenül' össze-vissza enni. Az ember hús és zöldségevő, ehhez képest az emberek kenyeret, rizst, cukrokat, tejtermékeket esznek.. ilyen nincs!


Tessék visszaszokni (sajna drágább): hús, hal, tojás, zöldségek, esetleg gyümölcsök (+gombák, olajos magok) ezek alacsony ch tartalmú (kivéve a gyümölcsök) ételek, tej és gluténmentesek, általánosságban véve normális ételek. Ne várjuk meg míg egyre betegebbek leszünk, aztán megy mindenki gyógyszerekért amik drágák de nem gyógyítanak meg semmit..!

2014. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!