Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek bajom lehet-e ha...

Szerintetek bajom lehet-e ha ilyen súlyfeleslegem van? (többi lent)

Figyelt kérdés
sose voltam vékony,de sokat edzettem : rendszeres úszás. 14 évesen lett egy betegségem amire gyógyszereket kaptam és ágyhoz kötötten éltem , de mellette rengeteget ettem. amikor meg gyógyultam a betegségből nem folytathattam a sportot.és hát emiatt majd nem 30 kg híztam. részben az én hibám is de nem igazán szeretnék lefogyni. jelenleg 88 kg vagyok 60 helyett és 165 cm. 15/l

2014. júl. 8. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne normális módszerrel lefogyni, de elötte beszélj orvossal, hogy a betegséged meg a gyógyszerek nem okoznak-e ilyen súlytöbbletet.
2014. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen , az orvosom szerint étvágynövekedéssel járhatott, de nem nagy mértékben.
2014. júl. 8. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez már egészségre káros súlytöbblet. Az izületeket károsítja, kitágítja, lazábbá teszi a bőrt, megnyúlnak a tartószalagok és ennek több éven keresztül fennállása visszafordíthatatlan következményekkel jár.
2014. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
visszafordíthatatlan következmények??? mik?? van egy kis narancs bőröm, meg nem bírok sokat menni ( ez lehet egy korábbi térdműtét miatt is)
2014. júl. 8. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Pl. lehetsz cukorbeteg. Vagy más betegséged lesz, szíved nem bírja, problémás lehet teherbe esni stb. Bármi.


Érdemes konzultálni orvossal és valami olyan diéta-mozgáskombinációt találni, ami beleillik az életviteledbe, és hosszú távon, lassan adod le a kilókat.

Bő 15 kilót le kéne adnod, mondjuk két év alatt.

2014. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Fiatal vagy még. Sokat és könnyebben változhatsz, mint az idősebbek. A problémáidat nyilván még most nem érzed. De nézd úgy a dolgokat, hogy még csak 15 éves vagy és máris el vagy hízva. Erre a feleslegre rájön még 10-20 kg mondjuk. Szépen észrevétlenül évente 1 kiló. Aztán mire eléred a 30-40 éves kort már gurulni fogsz. Akkor már azért nehezebb megváltoztatni az addig beidegzett rossz szokásokat.


Igazából ha nem kezdesz magaddal semmit, nem fog semmi érdekes történni. A statisztikában megjelenik egyel több cukorbeteg, rákos ember. Manapság ennek nincs jelentősége. Nemes és pompás küldetés egy életen keresztül a gyógyszeriparnak dolgozni, hogy a fél fizetésedet ott hagyd a gyógyszerekre, amivel megtömnek.

2014. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél lefogyni?


Amúgy nagyon sok káros következménye van. Fogj a kezedbe 1-1 zsák 10kg-os krumplit és menjél úgy. Ennyi súlyfelesleget cipelsz magadon. Megterhelő volt?-igen, a szervezetednek is az.

Elnyomja a zsír a belső szerveid, asztma, nehézlégzés,fogszuvasodás,2-es típusú cukorbetegség, magas vérnyomás és koleszterin szint, ízületi problémák, gerincproblémák, különféle bőrbetegségek jelentkezhetnek.

2014. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!