Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyhatok le úgy, hogy...

Hogyan fogyhatok le úgy, hogy közben nem építem le a szervezetem?

Figyelt kérdés

Most per pillanat a 70 és 69 kg között ingadozok. Korábban 76 kg voltam, de elkezdtem máshogy enni, kevesebbet, több zöldséget és gyümölcsöt enni, de nagyon durván elkezdett hullani a hajam. Most egy időre abbahagytam, de azt vettem észre, hogy amikor hetente szinte telezabáltam magam, és közben mozogtam is fogytam fél kilót. Talán ez lenne a megoldás?


13/L


2014. júl. 12. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ez a megoldás.

Kiegyensúlyozott táplálkozás, mozgás és önmagunk elfogadása, ez a megoldás.

A kiegyensúlyozott étkezés nem az, hogy elhagyod a szénhidrátot, koplalsz, azt befalsz heti szinten mindent.

13 éves fejlődő szervezet vagy, kell a szénhidrát, csak próbáld a lassabb felszívódásút választani, mint a teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs, köles, durum tészta, tönkölykenyér, zabpehely.

A fehér lisztből készült ételeket minimalizáld, ugyanez igaz a cukros, édes sütikre, nápolyikra, üdítő-energia italokra.

Spórolj a zsírral, margarin helyett körözött, rántott húsok, zöldségek helyett párolt zöldség, grillezett/párolt húsok.

Ezzel szemben heti 1-2 alkalommal olajos mag fogyasztása ajánlott, mint pl tökmag, dió, mogyoró, E vitamint tartalmaznak, ami még a hajnak is jót tesz.

A tojás egy rendkívül tápláló, olcsó, egészséges étel, heti több alkalommal egyél főtt tojást.

Hús, hal- az izomzatod felépítéséhez fontos, és a B12 vitamin szempontjából sem elhanyagolható, főleg a máj tartalmazz belőle sokat.

Tejtermékek-válaszd az alacsonyabb zsírtartalmú tejet, joghurtot, túrót, sajtot.

Zöldség, gyümölcs szezon van, itt a nyári szünet remek alkalom, higy megtanulj főzni, pl lecsót, töltött cukkinit, tökfőzeléket, erre nagyon sok oldal van, ahol leírja mit hogyan csinálj, vagy ha felteszed itt a kérdésed, szívesen segítünk.

Emellett menj el a barátaiddal kirándulni, futni, játszani, bringázni stb.

Vizet igyál csak, ne üdítőt.

2014. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! ^^
2014. júl. 13. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!