Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha a szervezetem...

Mit tegyek ha a szervezetem hozzászokott a hashajtóhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még 4-5 nappal ezelőtt be kellett vennem egy hashajtót, mivel nem volt széklétem. De váratlanul el kellett mennem otthonról, és nem volt WC, ezáltal vissza kellett tartani. Következő nap, bevettem újra egyet, és akkor már minden jó volt. De utána észrevettem, hogy megint nem jó valami velem, és most mikor nyomtam valamiért olyan volt, mintha nem teljes erőből csinálnám, pedig szerintem már nekem látszódhattak az erek a homlokomon. :)

Szóval, utána olvastam, és az derült ki, hogy lehetséges, hogy hozzászokott a szervezetem, ezért elkezdtem egy étrend változtató kúrát. Semmi csokoládé, kakaó (minden reggel ezt ittam...), csak szilva lekvár, joghurtok, levesek.

Csak azt nem tudom, hogyan bírjam rá magamat, hogy legyen székletem, mivel ettől független, ahogy olvastam 1-2 hónap kell, hogy vissza álljon a normálisba a bélműködésem. Mivel azok amiket eszek nagyon nem változtatnak rajta...


15/f



2014. júl. 8. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy szokott volna már hozzá a bélrendszered két alkalomtól? Előfordulhatna, ha hetekig, hónapokig szednéd, de nem két alkalomtól.
2014. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább a nem megfelelő étkezéstől és kiszáradástól van, ami különösen ilyen hőségben a béltartalom fokozott besűrűsödéséhez, székelési nehézséghez vezet. A hashajtóra való rászokás rendszeres, naponta történő hajhajtó szedéséhez köthető, amikor is a normális vastagbél perisztaltika a hashajtó hatásához, mint feltételes reflexhez kapcsolódik. Ennek a feltételes reflexnek a megtörése kerül időbe. Itt erről szó nincs.
2014. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú, ennek örülök. Egyébként eléggé gyakran kell szednem, kb minden hónapban egyszer, de ez most megijesztett, hogy egymás után kellett bevennem, és rögvest arra gondoltam, hozzá szokott a szervezetem.

De sajnos akkor sincs székletem, ezt meg orvosolni kell, mert az étrend változtatás nem nagy dolog.

2014. júl. 8. 09:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt lehetetlen, hogy rászokjon a szervezeted. Simán az étkezés megváltozása okozhatja ezt.
2014. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lettél függő :)

Annyi történt, hogy a hashajtó kicsit bekevert a rutinba. Mivel kiürült a bélrendszer lehet olyan is, hogy egy-két napig nem lesz utána széklet. Ez természetes.

Szerintem továbbra is egyél joghurtot, gyümölcsöt, rostban gazdag ételeket. Vissza fog állni a rend :)

2014. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De érzem, hogy kell, de nem megy. Ez itt a problémám. :-)
2014. júl. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!