Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek fogyaszthatnak...

Cukorbetegek fogyaszthatnak görögdinnyét?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mértékkel, hasonló a helyzet a szőlővel és cseresznyével.
2014. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel igen. Be kell számítani a benne lévő szénhidrát mennyiségét a napi limitbe. Jönnek majd olyanok, akik nem érintettek, s a sok cukorra hivatkozva ellent mondanak, de tévednek. Sárgadinnye már kevésbé jó.
2014. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából én is csak félig-meddig vagyok érintett, mert a Nagymamám által hajlamos vagyok a cukorbetegségre, de nem vagyok az. Orvos mondta, hogy ne nagyon egyek/igyak rendes cukortartalmú ételeket/italokat.

2014. júl. 21. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Megelőzheted a kialakulását, ha rendszeresen mozogsz, áthangolod az étkezési szokásaidat. Cukros üdítők teljesen kilőve, alkohol csak visszafogottan.

Sok zöldséget, azon belül is sok zöld zöldséget egyél. Kerüld, ha kín nélkül le tudsz mondani a fehér lisztből készült pékárukról, akkor ezt tedd meg. Teljes kiőrlésű lisztből készült pékáru mehet, de abból sem szabad dőzsölni. Ha szereted a halat, akkor a húsfélékben ez legyen a főszereplő.

Ne vegyél semmi diabetikus cuccot. Semmire sem jó. Jó minőségű, legalább 70%-os csoki fogyasztható.

A legfontosabb az, hogy mindezt úgy csináld, hogy semmi kényszert ne érezz. Tilos diétázni! A diétát kényszernek éli meg az ember, s hamar kudarchoz vezet.

De ha szívesen eszed azokat, ami jó, akkor könnyen fogod venni az akadályt.

2014. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A görögdinnyében néhány százalék a szárazanyag. A többi mind víz.
2014. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 GImre válasza:
70%

Szia. Én már kb. 40 éve vagyok cukorbeteg, és ha lehet mindig eszek görögdinnyét, és nem számolgatom a napi limitbe ha kell akkor megeszek akár 3-4 szeletet is belőle. A dinnye 80%-a víz amúgy is eltávozik a szervezetből.

A Glikémiás indexe nem túl magas és ha utána még mozogsz is akkor szinte semmi vc emelő hatása nincs.

2014. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
ehetik de módjával.
2014. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!