Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejallergiások melyik...

Zsámboki Orsolya kérdése:

A tejallergiások melyik sajtfélét fogyaszthatnak?

Figyelt kérdés
A kislányom tejfehérje- és laktózérzékeny! Eddig úgy tudtam a csízió sajtot tejérzékenyek is fogyaszthatják, de mint kiderült mégsem!

2012. okt. 31. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tehéntejfehérje érzékeny akkor egyiket sem.

Lactoz mentes tejtermékek vannak már, de fehérje mentest nem tudok.Az már nem tejből van akkor.

2012. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Laktózérzékenyek kemény sajtot ehetnek. Nem tudom a tejfehérjére mi vonatkozik, nem mondta el a gasztroenterológus?
2012. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Esetleg tudtok mondani nekem olyan laktóz- és tejfehérjementes felvágottakat, amit a kislányom is megehet!

2012. nov. 1. 08:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Lenne még1 kérdésem!

A kislányom (16 hónapos) egyre nehezebben fogadja el a tápszert, pedig napi min. 4dl-t kellene meginnia, elfogyasztania!Az lenne a kérdésem, hogy ha kakaóport tennék bele, akkor melyik fajtát javasoljátok tejfehérje- és laktózérzékenyeknek? A Nesquik összetevőiben nem sorolnak fel tejszármazékot, viszont odaírják hogy nyomokban tartalmazhat!

2012. nov. 1. 14:40
 5/9 goolky ***** válasza:
Laktózérzékenyek bizonyos kemény sajtok fogyaszthatóak, pl az ementáli típusúak. Tejfehérjével nem tudom mi a helyzet, az nem érint. Viszont azt tudom, hogy a gyártók egyre jobban állnak rá a laktózmentes termékekre, mert nagyon sokan szenvedünk ebben a betegségben. Itt van pl a Mizo laktózmentes kakaója: [link] , kislányod biztos szeretné :-)
2012. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos a kislányom nem csak laktózérzékeny, hanem tejfehérje allergiás is!Azért is szerettem volna tudni, hogy 100%-ban növényi eredetű sajt létezik-e, amit a lányom is megehet!
2012. nov. 30. 13:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Tofu....bár a sajtra nem hasonlít, de valami hasonlót kisikeríthetsz belôle. Izesítve még akár túróhelyettesítônek is beválhat.
2013. jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JFJ válasza:
Trapistát biztos én is az vagyok.
2014. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, én is az vagyok, évekig nem tudtam, mitől van 2 naponta hasmenésem. Viszont a kemény sajtoktól, trapista stb. semmi bajom, így ezeket simán eszem. Bár csecsemőként is az voltam, kiütéseim voltak még az anyatejtől is, bár azt mondják, ezt ki lehet nőni.
márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!