Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez belefér a paleoba?

Szerintetek ez belefér a paleoba?

Figyelt kérdés

Szerintetek baj ha kompromisszumot kötöttem a zabkorpával és a kémény sajttal?

Így lesz valami betegségem? kb. 1,5 éve paleozom

14/L



2014. júl. 31. 18:25
 1/7 A kérdező kommentje:
*kemény
2014. júl. 31. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Inkább a paleotól leszel beteg.

Áltudományos hülyeség, ugye tudod, hogy olyan szabályok szerint étkezel, hogy amikor ezt ették az emberek akkor az átlagéletkor volt kb. 20 év?

2014. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kémény sajt :D:D:D:D:D:d
2014. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem lesz semmi bajod tőle. A zab elvileg gluténmentes, max. annyi lehet benne, amennyire szennyeződik a feldolgozás során. A sajt szerintem csak annál problémás, aki érzékeny a kazeinre, a legtöbb embernek semmi baja tőle, ahogy a laktóztól sem. A paleo mindent kizár, ami problémát okozhat, de nem mindenki érzékeny minden tiltott élelmiszerre. Nekem legalábbis ez a véleményem.
2014. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Julie S ***** válasza:
Van, aki szerint belefer, mas szerint meg nem. Ne ezzel foglalkozz, hanem azzal, hogy jo-e ez igy neked. Ha igen, akkor egyel igy, tok mindegy, hogy masok szerint ez paleo-e, vagy sem. Ha megis ugy veszed majd eszre, hogy nem stimmel az egeszseged, akkor kell ujra atgondolni, hogy min valtoztass. De szerintem, ha nem ez a ket dolog adja az etkezesed alapjat, akkor semmi bajod nem lesz toluk.
2014. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagyontamas ***** válasza:

"A sajt nem paleó, de az érett sajtok okozzák a legkevesebb problémát, ezért egészséges (nem autoimmun beteg) embereknek olykor elfogadható. A sajt és zab az az ütközési terület, ahol eldől, a paleo vallás-e, avagy a reális életbe beilleszthető életmód akar-e lenni. Én a realista paleóra szavazok." Írja Szendi Gábor.

Én lassan két éve paleózom, néha eszem zabkását, és gyakran reszelek sajtot a kajáimra.

2014. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

"Áltudományos hülyeség, ugye tudod, hogy olyan szabályok szerint étkezel, hogy amikor ezt ették az emberek akkor az átlagéletkor volt kb. 20 év?"


Igen, ez tök jó érv, nagyon okos vagy, fiam. Véletlenül sem fatális tévedés és keresett "érv" az, hogy egy önkényesen megválasztott szempont alapján egy sokösszetevős dolgot kiragadsz, mint bizonyítékot. Nagyon nincs ez így rendben, a paleo ezen támadási felülete egyszerűen röhejes, megalapozatlan. Olyan ez, mint amikor azt mondta itt valaki, hogy az anyja ivott tejet, és 90 évig élt, ezért a tej egészséges. Nem lehet ezt ilyen sarkítva, a rengeteg másik tényezőtől elszeparáltan, elszigetelve vizsgálni. Ha megnéznénk a világháborúban élt zsidók átlagéletkorát, és meglátnánk, hogy abban az időben a zsidók 10%-kal több szénhidrátot ettek, akkor levonhatjuk azt a következtetést, hogy a zsidók pusztulásának oka az a +10% ch? Nem.


Az ősbácsik és ősnénik korai halálozásának oka a viszontagságos élet, a higiénia hiánya és a primitív orvostudomány.


On: A kemény sajt és a zabkorpa beleférős, bár ha szénhidrátot akarsz fogyasztani, jobb a sima fehér rizs, mint a zab.

2014. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!