Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek tényleg annyira...

Szerintetek tényleg annyira károsak a tejtermékek, mint ahogy beállítják?

Figyelt kérdés
Ha a paleo logikáját vesszük alapul, én személy szerint azt gondolom, hogy a gabonafélék (különösen a gluténtartalmúak)kártékonyabbak, mint pl. a natúr joghurt vagy a túró. Nekem legalábbis mindig kicsinálják a gyomromat, és más problémáim is vannak miattuk (pedig csak zöldséggel és egy kis vajjal/olívaolajjal eszem őket). Nem érzem magam jól tőlük, sem energikusnak. Ha mondjuk reggelire ennék egy pohár natúr joghurtot zöldségekkel, ebédre csirkét zöldséggel, vacsorára pedig 250g túrót szintén zöldséggel, az olyan egészségtelen lenne? Persze eszem gyümölcsöket is. Ti esztek tejterméket? Mik a tapasztalataitok a gabonafélékkel? (Érdekes, hogy a pl. a kölestől, ami elvileg az egyik legegészségesebb gabonánk, nekem csúnyán elkezd hámlani az arcom, főleg a homlokom,és kellemetlen hasi diszkomformitást érzek az alhasamban de ez szinte az összes teljes gabonafélére igaz. Ellenben pl. a sima fehér lisztből készült pászkától nem hámlik a bőröm, és a hasam se fáj, de felpuffaszt. Ezért gondoltam, hogy végleg kiiktatom az összes gabonafélét, de a tejtermékeket meghagyom.)
2014. aug. 2. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért kezdtek el minden normális ételt démonizálni mostanában ezek az egészségőrültek. Minden tud ártalmas lenni, ha sokat eszel belőle persze, de lassan már ott tartunk hogy minden egészségtelen, mérgező, rákot okoz, meghalsz tőle, stb. De most komolyan, miért lenne káros egy joghurt, vagy egy túró? Meg mi ez a gluténmánia is? Őrület.
2014. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tartom semmi se káros, ha nem eszed kétpofára. Én mindent eszek és tökéletes vérképem van.
2014. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én gabonából egyedül a zabpelyhet nem fogyasztom rendszeresen, pedig nagyon szeretem de nagyon puffaszt.

Rizst-fehéret és barnát is, kölest, rozs kenyeret, tönköly kenyeret, leveseknél, főzelékeknél fehér lisztes rántást bírom.


Tejtermékekből joghurtot, kefírt, túrót, vajat és sajtot szoktam enni. Tejet nem iszok, csak az ételeknél eszek ilyen formában pl főzelékek, palacsinta, tejbegríz.

Semmi bajom nincs tőle, egészséges vagyok, szóval nekem nem okoznak gondot.


De az igaz, hogy chipset, csoki-nápolyi féléket, péksütiket, üdítőt, rántott ételeket, lángost, fánkot, alkoholt stb stb ilyeneket nem eszem meg.

2014. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyikkel sincs bajom,reggelire sokszor rozs-vagy zabpelyhet eszek,és jól energizál.Én is azt vallom,hogy a mérték az érték.
2014. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!