Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a hús- vagy a...

Szerintetek a hús- vagy a tejtermékek fogyasztása egészségesebb/egészségtelenebb?

Figyelt kérdés
Nekem az a tapasztalatom, hogy a tejtermékek (túrót és natúr joghurtot szoktam enni) egészségesebbek. Ha húst eszem (és csak zöldséggel), másnapra lassul az emésztésem, érzek egy kellemetlen ízt a számban és úgy alapból nem érzem jól magam, az arcomon is pici piros pöttyök lesznek. Ilyenkor estig szinte csak lédús gyümölcsöket eszek, mert másra egyszerűen rá sem bírok nézni. Lehet, hogy a tejtermékek sem egészségesek, viszont én valahogy mindig jobban kívánom őket, hamarabb megeszek egy kis tégely (250 g) túrót, mint egy szelet húst. Ti hogy vagytok ezzel? Vagy tényleg olyan károsak lennének a tejtermékek, mint ahogy azt sokan állítják?
2014. aug. 6. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Phúú.. nehíz' kérdés. A húsfogyasztás egészségetelenebb, (pipi még elfogadható) és a tejtermékek az egészségesebb.

Főleg az "erjesztettek".Magában a tejivásnak nem nagyon látom értelmét, lehet kalcium van benne a csontok miatt, de NEM csak ezekből épül fel a csont.Lehetsz te profi tejivó ha a többi ásványi anyagot kisprólod magadból.

2014. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem:/ évek óta olvasok a veganizmusról, és basszus, igazuk van. Én sem a tejtermékeket, sem a húsokat nem szeretem, csak akkor eszek, ha olyan környezetben vagyok, ahol kötelező, és gyűlölöm magam, amiért nem tudom rávenni magam arra, hogy ne egyek egyikből sem.
2014. aug. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!