Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől alakulhat ki rövid idő...

Mitől alakulhat ki rövid idő alatt gyomorégés, de inkább savtúltengés?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja kezdődött, hogy azt vettem észre, hogy a gyomorszájamnál,nyelőcsövemnél vagy légcsövemnél mar a sav. Kezdtem figyelgetni, hogy milyen ételtől van: keltészták, paradicsomos ételek, borsos étel és a bortól is.

Nagyon aggódok, mert ilyen jellegű problémám sohasem volt és még csak 27 éves vagyok. Egyetlen étel, amitől mindig égett a gyomrom, az a paradicsomos káposzta volt. Most meg már szinte minden ételtől ez van...

Hogy lehet ezt csillapítani?

Csináltam egy Normaflore kúrát, de nem segített. Rennie savtabletta elmulasztja a savat, de attól viszont "megáll" a gyomrom és émelygek. Szódabikarbónát szoktam vízben elkeverni, mikor már nagyon mar és az kicsit segít.



2014. aug. 14. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Gaszrtoenterológiára kérj beutalót! Lehet valami antibiotikumot fogsz kapni rá. Van baktérium ami gyomorfekélyt okoz.
2014. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, nekem is volt 2 éve ilyen, enni sem tudtam, nem volt étvágyam émelyegtem és minden marta a gyomrom, protonpumpa gátlót írt fel, azt szedtem 4 hónapig, utána helyreállt, fokozatosan elhagytam a gyógyszert. Persze egy gasztroenterológusi kivizsgálás sem ártana, hogy nincs-e valami szervi oka a savtúltengésednek, de arra úgyis ad beutalót a háziorvos, ha úgy látja. Nem stresszelsz sokat?
2014. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Stresszelős fajta vagyok, de az utóbbi jó pár évben nem volt miért aggodalmaskodnom szerencsére, ezért ezt kilőném. Ha sokat stresszelek, akkor inkább hasmenésem van, nem savam.

Napi 1 kávét szoktam inni a munkahelyemen. Délelőtt figyelek arra, hogy ne éhgyomorra igyam, mert abból lesz a fekély.

Jövő héten megyek dokihoz, mert ma már reggel éhgyomorral is mart...

2014. aug. 15. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj mielőbb orvoshoz, nekem azonnal felírt Controloc tablettát, de elküldött teljes vérképre is és gasztroenterológushoz. A tabletta elég hamar segített, hogy elmúljon az erős sav.
2014. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Természetesen fontos az orvosi vizsgálat, s a probléma valódi gyökerének a feltárása. Ekkor lenne értelme bármit felírni, vagy még inkább táplálkozási és életmódtanácsokat adni. Persze legtöbbször nem oki terápia történik, hanem tüneti kezelés. A savtúltengés csillapításával kapcsolatban ismerek egy természetes gyógynövényt, amit jó tapasztalatokkal használnak. Ha érdekel, írj privátban.
2014. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

stressz, savasságot okozó ételek italok !kávé ,csoki, alkohol, édesség!

helyette uborka, főtt brokkoli, főtt répa minden nap.

2015. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!