Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magyarországon miért akkora...

Magyarországon miért akkora divat egészségtelenül és unalmasan étkezni?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem :)


Körülnézek ezen a fórumon, és minden kérdésnél ezt látom: főzelék, pörkölt, minden rántva, olajosan, nehezen, vastagon zsírral, stb.


Semmi zöldség, ha mégis, akkor addig főzzük, amig ki nem fő belőle minden vitamin (főzelék), mellé rakunk egy jó mócsingos fasírtot is. Az ünnepi étel a rántott hús... ha különlegeset akarsz, tegyél rá magokat is.


Tényleg ennyire szegényes az emberek főzőtudása, fantáziája ebben az országban? Tényleg ilyen nyomorult koszton tartják a családjaikat, gyerekeiket?


2014. aug. 16. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így étkezek. De amúgyis mindenki azt eszik amit akar!
2014. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem mindenkié ilyen, de az itt kommentelők átlaga az engem is elkeserít. És amikor néha leírom, hogy lehet ám változatosabban, jobban, sőt, akár egészségesebben főzni és enni, akkor általában akad valaki, aki lepontoz vagy lehülyéz miatta. Pedig nekem semmi bajom sem a főzelékkel, sem a pörkölttel, sem a rántott hússal, ezeknek mind megvan a helyük az én étrendemben is, de minden nap csupa ilyesmit enni szerintem is unalmas.

De azért itt is vagyunk sokan, akik igyekszünk változatosabb étrendről, és egyéb kajákról is írni.

2014. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
a változatos és egészségesebb étrend sokba kerülne. sokan anyagi okokból eszik ezeket. másik véglet hogy ebbe születtek bele ebben nőttek fel, így érzik teljesnek az étrendjüket és sok egyszerű ember van az országban aki nem annyira vagy egyáltalán nem egészségtudatos hogy ezekre odafigyeljen érted?
2014. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ahogy írja a második, én is az átlag kommentelőre gondoltam, illetve hogy mennyi ilyen jellegű hozzászólás van itt.


"használhatok vajat vagy olívaolajt?" - ugyan már, használj inkább disznózsírt!!


"mit főzzek ma?" - pörköltet, spenótot, főzeléket fasírttal, rántott húst, véres hurkát, virslit, krumplis tésztát, töltött káposztát...

2014. aug. 16. 16:59
 5/11 A kérdező kommentje:

3. Ez hülyeség.


A zöldségekben, gyümölcsökben gazdag étrend kevesebb hússal (viszont akkor már nem aprólékkal talán meg zúzával) épp, hogy nem kerülne annyiba, mint amennyit ezekre a zsíros ételekre költenek.

2014. aug. 16. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

A zsír egészségesebb, mint a divatos olajok. Amit egészségesnek hirdetnek, azok nem mind azok.

Hagyományos ételeket is lehet változatosan főzni. Nem csak csirkemellet, meg zöldségeket.

Abban igazad van, hogy nem kell rántotthúst, pörköltet enni minden héten, de nem is kell olyan ételeket főzni, amit valamelyik fórumon egészségesnek mondanak. Ezek sokszor egymásnak is ellent mondanak.

2014. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
jaja, én - magamból kiindulva - az olasz konyhát szoktam itt reklámozni. Egyszerű, gyors, sok zöldség és sajt, és a tészta az egyetlen része, ami nagy mennyiségben szintén nem egészséges, de cserében nem olyan nehéz és zsíros.
2014. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Hatossal egyetértek abban, hogy kár kizárni bármelyik zsiradékot - na jó, a margarint igen, mert utálom az ízét :). De vajat, zsírt/szalonnát, olívaolajat és napraforgóolajat használok, kajától függ, hogy mihez mit.
2014. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Vagy már sehogyan sem étkezni. A kormányunknak köszönhetően mindenkinek szép, gyönyörű, karcsú darázsdereka lesz! Mit össze flancoltok a húsokkal stb.-vel. Nem, hogy neki adnátok szegény képviselőinknek, titkárainknak, tisztségviselőinknek!
2014. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"A zsír egészségesebb, mint a divatos olajok. Amit egészségesnek hirdetnek, azok nem mind azok"


Kutatási eredményekkel is alá tudod támasztani, hogy a többszörösen telített disznózsír pl. szerinted miért egészséges? Vagy csak mindenki hülye, aki ért is hozzá (biológusok, dietetikusok, élelmiszermérnökök és társaik), csak mert...?

2014. aug. 16. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!