Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan paradox reakció,...

Létezik olyan paradox reakció, hogy nagyobb mennyiségű szénhidrát-bevitelre nagyon leesik a cukorszint?

Figyelt kérdés

Már többször észre vettem, h


1, pont miután eszek valami jó édeset, utána elgyengülnek a lábaim, majd kicsit zavart is leszek és végül nem tudok felkelni az ágyból se, de volt már hogy eszméletlen is lettem egy időre.


2, a másik érdekesség: vérvétel előtt szándékosan kajálok jó édeset, és mégis így az "éhgyomri cukor" 3,2 - 3,4 körül van.


Mi lehet ez? Fordítva reagál a szervezet a cukorra?



2014. aug. 24. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem paradox reakciónak tánik, hanem kezdődő cukorbajnak. Szerintem keress fel ezzel a gonddal sürgősen egy belgyógyászt!
2014. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cukrot eszel vagy édesítőszet? Nem mind1, mert utóbbi durván lenyomhatjaa vércukorszintet.
2014. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem paradox.


Kb ez történik: Eszel valami cukrosat. A hasnyálmirigyed sokkot kap, ész nélkül beléd tol egy csomó inzulint (nem pont annyit, amennyi kell, hanem többet), ami ész nélkül kipucol belőled minden cukrot (vagy az izomsejtekbe tolja vagy a zsírraktárakba). A véredben kevesebb cukor marad a normálisnak számító 4,8-5,5 mmol/liternél.

Ez "normális". Ezért lesz gyorsan éhes, aki gyorsan felszívódó CH-t eszik.

Az, hogy ebből mikor lesz cukorbaj, az csak attól függ, hogy mennyire bírják a hasnyálmirigyed béta sejtjei ezt a fajta "nem természetes" igénybevételt, ill. mikor válnak a sejtjeid inzulin-rezisztensé.


Az hogy elgyengülsz, meg elájulsz, már tényleg nem normális. Menj el orvoshoz, de akármi is van ezzel az orvos nem tud mit kezdeni. Ők majd csinálnak veled egy cukorterheléses vizsgálatot, ahol nézik az inzulinválaszt is.

Ha kettes típusú cukorbeteg lettél, akkor már "csak" az inzulin marad. Ha még nem, akkor itt az ideje elkezdeni a hasnyálmirigyed tovább nem való baszogatását!


Ne egyél cukrosat, főleg ne reggel!


Mikor és hogyan mérted a vércukrodat? Mérd kaja után 10 percenként 2 órán keresztül. És még az is csak közvetett információ lesz, mert a vércukor mögött mindig az inzulin dolgozik, azt meg nem tudod mérni.

2014. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen? ezt nem is tudtam. nos mindkettőt. az igaz h reggel megiszok kb 10 kávét édesítőszerrel, de ha valami kaját eszek, ott nem variálok, és rendes cukros péksütemények, egyebek ...

de akkor most elgondolkodtattál ezzel az édesítőszerrel, mert nagy kávézós vagyok, azaz naponta sokszor 15-öt is megiszok, 1 kávé 2 db édesítővel (Na-Ciklamat + Szacharin Na tartalmú)


A másik furcsaság, nem tudom, ez illik-e a képbe: szinte folyamatosan száraznak érzem magam, egyszerre képes vagyok 1,5 l vizet is meginni és még mindig szomjas maradok, a szám tök száraz, kireped, viszont ha meg semmit se iszok, teljesen abszurd a helyzet, ugyanis pl ha órákon keresztül se viszek be semmi folyadékot, akkor is óránként 1 l vizeletem van, és hirtelen tör rám az inger.


szóval valahogy sok minden nem stimmel :(

2014. aug. 24. 08:40
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as:

"de akármi is van ezzel az orvos nem tud mit kezdeni. Ők majd csinálnak veled egy cukorterheléses vizsgálatot, ahol nézik az inzulinválaszt is".


-hát ez az. már mondtam ezt cardiológusnak, és csak néz, de ötlete sincs, mi lehet, sőt már lassan azt gondolja, hazudok, csak hát elég valóságosnak tűnik, amikor barátok mesélik, hogy este is tök eszméletlenül vittek át a másik szobába az ágyamba ... szal no comment. akkor mégis ki tudja ennek okát kideríteni? csak mert engem enyhén idegesít :( esetleg endokrinológus?


- igen, volt cukorterhelésem, és ott tényleg én is mértem közben magamnak 10 percenként, a 15 volt a legmagasabb, de aztán radikálisan elkezdett csökkenni, és a végül mért érték jó lett.


- inzulint viszont nem néztek, de tényleg azt is kéne valahogy ...


"Ha kettes típusú cukorbeteg lettél, akkor már "csak" az inzulin marad. Ha még nem, akkor itt az ideje elkezdeni a hasnyálmirigyed tovább nem való baszogatását!"


-remélem nem az vagyok, na csak az a helyzet ezzel a cukros evéssel, hogy abszolút időszak-függő, azaz olykor ezt műveli velem amit leírtam, de sokszor meg az ég világon meg se érzem, sőt, jól esik. most akkor ez is hogy lehetséges?


"Mikor és hogyan mérted a vércukrodat? Mérd kaja után 10 percenként 2 órán keresztül."


- igen, a vérvétel rendesen bekajálva történt, és úgy volt 3,3 kb, de én magamnak is volt h mértem nagyon gyakran, és képes 10 percenként is nagyokat ugrálni, pl 11 és 6 között.


egy biztos: lassan már megőrülök, mert nem tudom mitől függ az állapotom. ahogy írtam, néha minden oké, néha meg pl egy fél kakaós csiga is kikészít, kifektet és KO van nekem pár órára.

2014. aug. 24. 08:55
 6/9 anonim ***** válasza:

15 kávé rettentően sok!! NAGYON sok. Napi 3-4 kávénál nem lenne szabad többet inni, kikészíted a szervezetedet. Csodálkozol, hogy folyton szomjas vagy, amikor ennyi kávét megiszol? A kávé vízhajtó hatású, nem véletlenül mondják, hogy egy kávé mellé egy deci vizet meg kellene inni, mert nagyon sokat kihajt belőled. Főleg, ha feketén iszod, mert akkor még a tej sincs mellette pótlásnak.


Próbáld meg fokozatosan csökkenteni, és mondjuk térj át fekete teára helyette, az egy fokkal jobb. A legjobb lenn, ha napi 3-4-nél tényleg nem innál többet, kikészíted vele a szívedet.

2014. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem paradoxon, inzulinrezisztenciának hívják, ami gyakorlatilag a kettes típusú cukorbetegséghez vezető út első lépcsője.


A lényege: a sejtjeid nem megfelelően reagálnak az inzulinra, azaz a megfelelő hatáshoz sokkal több inzulinra van szükségük, mint egy egészséges szervezetnél.

Mikor eszel vmi cukrosat, akkor a hasnyálmirigy őrült módon kezd el dolgozni, de túllő a célon, és túl sok inzulint termel, ami szépen lenyomja a vércukrot és hypoglikémiás leszel.


Ha nem kezdesz vele valamit, akkor a hasnyálmirigyed kimerül, nem fog tudni elég inzulin termelni, így először csak csökkent glükóztolreancia alakul ki (étkezés után nagyon felmegy a vércukor), később pedig cukorbeteg leszel.


Megfelelő diéta kell rá, és ha súlyos a helyzet, akkor gyógyszer is.

Kávét meg minek iszol ennyit? Napi 2-3-nál nem szabad többet.

2014. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Édesítőszer: nem csak az a baj vele, hogy valószínűleg rákkeltő, hanem állítólag inzulinreakciót is kivált. Ez tudtommal nincs még kellően alátámasztva, de 15 kávé, meg az azzal bevitt édesítőszer, legyen az bármennyire tömény vagy híg, akkor is baromira sok. Ne csináld!


Ez az egyszer jól vagyok egyszer nem semmi jót nem jelent. Talán még nem késő elkerülni, hogy cukorbeteg legyél. Az inzulintermeléseddel biztosan nincs minden rendben.


Inzulinszintet magadnak nem tudsz mérni.


Az okokon ne gondolkozz. Inzulinrezisztencia, nem megfelelő inzulinháztartás, kezdődő cukorbetegség. Az előttem szólók már mindent leírtak.


Menj orvoshoz, vizsgáltasd ki magad! Aztán pedig alakíts ki egy az állapotodnak megfelelő étrendet (amit már most is elkezdhetsz azzal, hogy elfelejted a cukrot), de ne csak a nyugati orvoslásban edződött szakemberek véleményét kérd majd ki. Nem vagyok nagy összeesküvés-elmélet rajongó, de nem nehéz belegondolni, hogy - ha ne adj' Isten szükség lenne rá - a diabeteszes könyved kiadóját ugyanaz a cég pénzeli majd, aki az inzulinodat gyártja. Nekik pedig kb. az a céljuk, hogy ne is halj meg, de ne is gyógyulj meg teljesen, hanem lődd egy életen át az inzulinjukat.

2014. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

rendben, köszi mindkettőtöknek, hát meglátjuk. azért aggaszt mert egyre többször fektet ki és egyre többször okoz rövid eszméletvesztéseket is, amúgy meg csak általános gyengeséget, verítékezést, rosszullétet. más bajom nincs amúgy ...

hát meglátjuk, és oké, nézetek inzulin-szintet is akkor privát úton, mert sajnos errefelé az akár csak minimálisan kielégítő orvosi ellátás nincs meg.

2014. aug. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!