Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magától a szénhidráttól amúgy...

Magától a szénhidráttól amúgy lehet hízni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és napi szinten sportolok. Tudom, hogy a zsír a bőr alatt zsírszövetként raktározódik, fehérjéből pedig az izmok épülnek fel (javítsatok ki ha tévedek). Szénhidráttal mi a helyzet? Úgy tudom, ha valaki fogyni akar, akkor kevesebb szénhidrátot visz be a szervezetébe, hogy a maradék energiát a zsírszövet lebontásából fedezze a teste. Sokszor viszont azt halljuk hogy ne igyunk cukros üdítőket, mert attól hízunk. Hogy is van ez? Most akkor lehet hízni a szénhidráttól valamilyen formában vagy nem? a felesleg esetlen kiürül a szervezetből, vagy az is raktározódik?

Hozzáértő válaszokat szeretnék kapni (háziasszonyok kíméljetek) köszi!



2014. aug. 12. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom az ellent mondást a "cukros üdítők fogyasztása miatti hízás" és a "kevesebb szénhidrát fogyasztása fogyókúra" esetén között.


A szénhidrátnak megvan az a bosszantó szokása, hogy amit a szervezet felszív, azt nem fogja elpocsékolni, hanem szépen bespájzolja, mint zsírt, tehát nem ürül ki.


A legjobb, ha több fehérjét, kevesebb szénhidrátot, és összességében kevesebb kalóriát viszel be, ezzel lehet fogyni. Nagyjából ez a magva az egésznek, de guglizz utána, egész jó honlapokat találni, hogy hogyan is kell étrendet összeállítani.


Javaslat: olyan oldalakra alapozz elsősorban, ami több étkezést tartalmaz, olyan hozzávalókból, mint sovány húsok, zöldségek, sovány tejtermékek, rizs, zab, esetleg gyümölcsök, és kis mennyiségű teljes kiőrlésű cuccok. Ami ilyen "fogyj 10 nap alatt 100 kilót" meg "káposzta diéta" vagy "méregtelenítés-böjtölés" címszó alatt fut, annak ne dőlj be!

2014. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! én nem szeretnék fogyni, pont hogy szeretnék felszedni 1-2 kilót. A kalóriabázis.hu-t használom, itt látom hogy hány g szénhidrátot-fehérjét-zsírt vittem be aznap. A szénhidrátom az brutál sok szokott lenni, heti 1-2 alkalommal túllépi akár a 400-at is, zsírból viszont elfordul, hogy nem tudok megenni annyit amennyi kellene. A mérleg már lassan fél éve stagnál és nem értettem miért. Ja és kondizom napi 1- másfél órát szóval ahogy kiszámoltam kb 500-700 kcalt égetek el tőle elméletben.
2014. aug. 12. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg emelni akkor a zsírt, mert lehet pont az hiányzik. A fehérje mennyiségedet is megeszed? (Ha jól emlékszem azt a KB ki is írja.) Próbálgasd, hogy milyen fehérje/szénhidrát/zsír mennyiségnél sikerül valamit felszedni, ez egyénenként változhat, valaki kevesebbtől már hízik, míg megint másvalaki ugyanolyan mennyiségen fogy. (Persze ne váltogasd kétnaponta, mert az eredmények mindig hetek múlva jönnek.)


Meg persze ne a mérleget nézd kizárólag, hanem a tükörképedet :-)

2014. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a naponta kondizás mit jelent? Ha súlyzós edzés, akkor heti 3-4 alkalomnál ne legyen több, ha pedig hízni/tömegelni szeretnél, akkor a kardiót is érdemes féken tartani egyrészt a regeneráció, másrészt a fogyás miatt, mert elégeted az izmaidat.
2014. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha sokat eszel belőle, szerintem bármitől lehet hízni, mondjuk fehérjéből elég nehéz kalóriában túl sokat enni...

A szénhidrát- és zsírdús táplálkozás a "leghizlalóbb", persze itt is elég fontos, hogy mi van a kalóriadeficittel. Teljesen logikusnak tartom, hogy rengeteg szénhidráttal hízzon az ember, kevés zsír esetén is, sőt szerintem még akár zsírral is lehet hízni, pedig a sok zsír, kevés szénhidrát inkább fogyókúrás, de a mennyiség, ugye, akkor is ott van.

2014. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, súlyzós edzést végzek, és a kardióm annyiból áll, hogy az edzőterembe és onnan haza biciklivel megyek (kb15-15perc). Megfogadom a tanácsokat :)
2014. aug. 13. 08:10
 7/8 Torro Botond válasza:
Ha izomtömeget szeretnél építeni anélkül hogy zsírosodnál akkor 4g/tskg szénhidrátot vigyél be azaz ha 60kg vagy akkor 240g szénhidrátot kell bevigyél egy nap , fehérjéből pedig 2-2.5g/tskg-ot azaz kb 110-120g-ot ha lehet , zsírból pedig minél kevesebbet...telítetlen zsírokkal együtt ne haladja meg a 30-40g-ot!
2016. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Torro Botond válasza:
Szénhidrátot meg nem cukorra értem...sőt cukorból minél kevesebbet a zsírhoz hasonlóan...
2016. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!