Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék egy kicsit,...

Hízni szeretnék egy kicsit, de nem úgy mint háj, hanem mint izom. Tudnátok tápanyag dús ételeket írni? És hogy mennyi lenne a napi megfelelő bevitel? 17/F 185cm és ~65kg.

Figyelt kérdés
Egy nap nagyon sokat eszek, ennek ellenére még sem hízok, nekem azt mondták, hogy függ attól, hogy mennyi tápanyagot tartalmaz.

2014. szept. 10. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Soksok húst kellene enned, sok halat, tojást. Ezekben sok a fehérje. Szedhetsz multivitamint, ez segít helyreállítani a szervezet vitaminháztartását és ezáltal az anyagcserédet. Lehetséges, hogy egyoldalúan táplálkozol és azért nem tudsz hízni, de az is lehet, hogy egészségügyi oka van - pl. pajzsmirigy probléma - ezt vérvizsgálatból meg tudják állapítani.

Sportolsz valamit? Sportolással is lehet változtatni az anyagcserén. Csak evéssel nyilván csak hájat fogsz építeni. Jársz konditerembe? Kondival jól lehet az izmokat építeni - erről olvass sokat, mert nem mindegy, hogy végzed a gyakorlatokat...

Vagy vehetsz egy-két súlyzót és otthon is csinálhatod.

Ja, és a táplálkozásnak rendszeresnek kell lennie, nem szabad kihagyni egy étkezést sem.

2014. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sportolok mindennap, és már mondták, hogy menjek el egy vérvételre.

Napi hányszor-i étkezés a legjobb? Pl.: Többször keveset, vagy hasonló

Köszi a választ.

2014. szept. 10. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Napi ötszöri étkezést javaslok.
2014. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Elvileg a napi többszöri de kevesebb, de szerintem inkább annyi étkezést állíts be magadnak, amit biztosan tartani tudsz és normális kajákat tudsz akkor enni. Mondjuk kezdetben 4-szerit próbálj meg. Ha sportolsz, vehetsz fehérjeturmixot is, az a sport előtt lehet az egyik "étkezési" alkalom.

2014. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és mennyi lenne a napi szükséges bevitel?
2014. szept. 11. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, mennyit sportolsz. Vannak erre táblázatok életkorhoz kötött energiaszükséglettel. Nézz utána az általad fogyasztani kívánt ételek energiaértékének, pl. egy adag rántott hús körettel mennyi energiát jelent. /hány dkg hús hány dkg körettel - no ezek a macerás, számolgatós dolgok./

Anno táplálkozási alapismereteken mindig egy angol oldalon nézegettük az ételek tápértékét, energiaértékét, nem tudom, hogy azóta van-e ilyen magyar oldal. Szerintem ha angolul keresel rá, előbb találsz ilyen adatbázist.

2014. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!