Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a fajta fagyi mennyire...

Ez a fajta fagyi mennyire megengedhető?

Figyelt kérdés

Próbálok nagyon egészségesen étkezni, viszont sajnos nagyon édesszájú vagyok. Anyukám szokott csinálni külön nekem fagyit mert tudja hogy imádom. Ezek a hozzávalói: yoghurt, tej, valami édesebb gyümölcs, hogy elég édes legyen cukor nélkül is(málna, banán, barack), a gyümölcs egy részét beleturmixoljuk a többit pedig apróra vágva belekeverjük. Körülbelül egy 1,5 literes adag, amihez szoktunk rakni 2-3 csepp édesítőt is. A probléma az, hogy ezt a 1,5 litert előfordul, hogy még aznap belapátolom. :/ Ez maximum heti 1-2 alkalommal fordul elő. Ezt leszámítva elég egészségesen élek, nem eszem tésztaféléket, nagyon kevés cukros ételt eszem, sokat mozgok, biciklizek és már fél éve heti 5 alkalommal járok edzőterembe. A kérdésem az lenne, hogy belefér-e ebbe az egészséges életmódba ez a fajta és rendszerességű "bűzözés"? Régen 110 kiló voltam, azóta sikerült lemennem 81 re, és eléggé tartok az ilyenektől :P


Köszönöm a válaszokat!



Krisztián



2014. szept. 10. 20:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy már nem diétázok, úgy érzem, hogy elértem az ideális súlyt. Már csak formálom a testem. Nem szeretnék visszahízni, és egy személyi edző azt mondta, hogy az étkezés nagyon fontos a testépítésnél.
2014. szept. 10. 20:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a tápanyag kalkulátor szerint a gyümölcsös fagylaltoknál 100 g-ban van 134 kalória. Nem tudom, mekkora a fagyi sűrűsége, de számoljunk úgy, hogy kb. 1,5 liter fagyi 1-1,2 kg. Ez 1340-1608 kalória.


Bár ti nem raktok bele cukrot, csak édesítőt, a gyümölcsben, főleg a jó édes gyümölcsben elég sok fruktóz van, nem beszélve a tejszín zsírtartalmáról, és a tejről. Ha nagyon jóindulatúak akarunk lenni, szerintem 1,5 liter házi fagyiban sincs kevesebb 1000 kalóriánál. Te tudod, hogy ez belefér-e neked az edzésbe.

2014. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!