Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan alakul ki az anorexia?

Hogyan alakul ki az anorexia?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan arra lennék kíváncsi, hogy valaki, aki anorexiás lesz, egyik percről a másikra lesz az, vagy a betegség kialakulása tartalmasabb intervallumot foglal magába?

Gondolok itt arra, hogy elég, ha kap néhány rossz szót, rossz emberektől, és a következő étkezéseknél már étvágytalanabb lesz, és alig bír enni, vagy saját magától vonja meg az ételt, egészen addig, amíg eljut oda, hogy alig visz be néhány kalóriát?



2014. szept. 11. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nálam úgy kezdődött, hogy mindig is dagadt voltam, több beszólás érkezett, aztán elhatároztam, hogy lefogyok.

Elsőnek fogyókúrának indult, majd kevesebbet ettem az "egészséges" ételekből is, végül már csak 1joghurt almával, mellette sokat mozogtam, de a végén már nem bírtam, mert kiálltak a csontjaim és fájt mindenem, meg erőm se volt.

2014. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

Kell hozzá egy stresszes, boldogtalan életvitel, mondjuk éveken keresztül, amiben az ember pszichésen sebezhetővé válik. Aztán kap néhány rossz szót, vagy megjegyzést, ami bevésődik. Aztán megborul a testben a szerotonin szint és az agyad olyan dolgokat tart igaznak, amik nem azok. Az előzőek szinergiájának egyik eredménye lehet anorexia.

Hosszabb folyamat. Sebzetté válni hosszabb folyamat, amiből az anorexia már viszonylag gyorsan kialakul.


Biztosan lehet máshogy is. Nálam így volt.

2014. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. elkezd fogyózni (tényleg van rajta többletsúly), amiből már tud megállni és még-még-még fogyni akar

2. tiltakozik pl. nagyon korlátozó környezetben él (nem lehet önálló döntése, minden pontosan meg van szabva neki, stb.), és elkezd nem enni. A kaját nem dughatják le a torkán.

3. mindig kritizálják, bármit csinál, az baj, ő béna, stb. elkezd fogyózni/nem enni > ez sikerélmény, hisz valamit végre ő is tud tökéletesen csinálni

2014. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!