Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexia hogyan alakul ki...

Az anorexia hogyan alakul ki az emberben? Pl: bánatában nem eszik az ember és úgy egyszer csak kialakul?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálam így történt. Elhagyott a barátom és magamat okoltam, utáltam a testem... Amikor lelkileg felépültem visszanyertem régi önmagam és már nem vagyok beteg :)

167/59 és így sokkal boldogabb vagyok. (Akkor 40 kiló voltam és beteg testileg-lelkileg.)

Mindez 4 éve történt, azóta már eljegyeztek :)

Ne hagyd hogy eluralkodjon rajtad ez a betegség és semmiképp ne higgy a mai "divatnak", nem leszel szebb ha éhezteted magad és kilátszanak a csontjaid. A szépség nem itt kezdődik és ezt a normális férfiak is tudják.

2010. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Van, akinél a fogyókúra teszi, van, aki dacból nem eszik, van, aki tudat alatt nem akar felnőni, mert fél az élettől. Teljesen emberfüggő dolog, rengeteg egyedi oka lehet...
2010. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

nekem úgy alakult ki, hogy elkezdtem fogyókúrázni, csak úgy egyik napról a másikra, de csak olyan lazán, semmi nagy elhatározás, csak kicsit figyeltem a kajára és elkezdtem sportolni.

aztán pár kg után megjött a sikerélményem, és egyre jobban bekeményítettem..

így szépen el s jutottam, hogy 43 kg lettem..most már 50 kg vagyok, de megszívtam/szívom a levét elég rendesen..

viszont nem bántam meg, mert teljesen megváltoztam, maximalista lettem, nagyon jó tanuló, egy csomó sikerélmény ért a fogyókúrán kívül..na és persze már tudom, hogy kell bánnom a testemmel, megszerettem a futást is :)

2010. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinél máshogy.De legtöbbször valamiféle lelkitörés.Ami akár lehet olyan dolog is,hogy csak később derül ki,mekkora jelentősége is volt neki.
2010. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Üdv!

2010. júl. 22. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy alakult ki, hogy elkezdtem diétázni sokan mikor megláttak egyik nagyon vékony barátnőmmel azt mondták, hogy dagadt vagyok... hát szóval elkezdtem diétázni és 1 hét után már egyre jobban figyeltem, hogy az ételekben amiket enni akarok mennyi kalória van..és most ott tartok, hogy a napi kalória adagom 100-200 körül van, van olyan is, hogy napokig nem eszek semmit. 15 kilót fogytam az első hónapba..ekkor szüleim elvittek orvoshoz és ott megállapították, hogy anorexiás vagyok. azóta is az vagyok és utálom is magam miatta. de legalább már nem én vagyok a dagadt barátnő :)
2016. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 170 cm ès 46 kiló voltam amikor anorexiàs voltam. Utáltam magam a testem és dagadtnak èreztem magam pedig kint volt az összes csontom. Szòval ha sovàny vagy, dagattnak làtod magad ès egy nap emiatt nem eszel semmit anorexiàs vagy. Nálam ùgy alakult ki hogy tùlzottan meg akartam felelni màsnak
2018. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!