Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 8-as koleszterinem van 26...

8-as koleszterinem van 26 évesen ami nagyon magas érték, még nem kaptam rá gyógyszert, meddig húzhatom így?

Figyelt kérdés

2 hónapja egy nagy labor eredményéből derült ki, hogy kerek 8-as az összkoleszterin szintem. Ezek után a háziorvosom utánanézett az eddigi vérképeimnek és kiderült már 6 éve 20 évesen is 7 fölött volt valamivel.

Mindezek ellenére nem kaptam gyógyszert sem a háziorvosomtól sem a kardiológustól, hanem életmód váltásra kértek és negyedévente mérés.

A következő így 1 hónap múlva esedékes, de amit azóta olvastam ebben a témában, egy olyan mértékű szorongást idézett elő bennem, aminek következtében már kialakult a pánikbetegség is.

Valaki azt mondja, hogy az életmódváltás segíthet, de ha nem akkor még a gyógyszerrel van még időm levinni.

Valaki pedig azt mondja, ez már most is bármelyik pillanatban nagy probléma lehet.

Az utóbbi vélemények miatt 2 hónapja minden napom minden perce rettegés és nem tudom mit higgyek már ezzel kapcsolatban.


Ráadásul valószínűleg tovább ártottam magamnak, mivel átálltam vegán étrendre és a párolásokat, sütéseket olívaolajban csináltam, amit most tudtam meg nem olyan rég, hogy hevítve csak ártok vele.


Dohányzásról 5-6 éve leszoktam, alkoholt csak mértékkel iszom, a mozgáshiányos életmódomon elkezdtem változtatni.


Mit tehetek még, mire számíthatok? Elsősorban az érdekel van-e még időm változtatni akár életmóddal, akár gyógyszerrel?

[A szívultrahangon még nem láttak koszorúér problémát, csak minimális szívnagyobbodást, de az elvileg nem függ össze ezzel, így nincs vele teendő az orvos szerint]



2014. szept. 12. 02:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Adataim:

Férfi, 26 éves, 178 cm, 85 kg (tavaly karácsony 100-ról)

A fogyás nem betegség miatt van, tudatos étrendváltás. Ezt még nem a labor hatására változtattam.

2014. szept. 12. 02:13
 2/11 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy 2 hónapja gondolkodás nélkül át álltam a vegetáriánus életmódra, azon belül is a vegánra.

Olívaolajat azért kezdtem el enni, hogy a májam ne termelje túl a koleszterint bár most már tudom, hogy csak hidegen szabad, sütni-főzni nem.

Ezen kívül kevés kenyeret eszem, relatíve kevés babot, de egyéb zöldéget és gyümölcsöt (főként banánt, szőlőt, narancsot) minden mennyiségben.

Üdítőket 2 hónapja egyáltalán nem iszom, csak mentes vizet ill. havi 2 nap pár korsó sört.

Ezekre is hallottam már pro és kontra érveket, nem tudom mit számítanak.


Köszönöm előre is a válaszokat.


(Ja olyanokat légyszi ne írjatok, hogy ez a gyógyszerlobbi hisztériakeltése, mert bár tudom, hogy így működik a világ és mindent megtesznek azért, hogy a károsabbnál károsabb gyógyszereket zabáltassák az emberrel, és hiszek is ezeknek a szavaknak az esetek 99%-ában, de az én koleszrein szintem mégis csak duplája a legtöbb ember értékének)

2014. szept. 12. 02:28
 3/11 anonim ***** válasza:

No para.

Vegyél Tyúkhúr teát aztán azt igyad ezerrel meg lenmag olajat.

Plusz kardioedzés, h menjen a szíved, mint a bolond.

Ennyi.

Egyébként írtad, h nem kell, de elmondanám, h millió ismerősömnek magas aztán mégis jól vannak, semmi bajuk.

Ezt a 4-es szintet valaki kitalálta aztán cső.

2014. szept. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

CSak odáig olvastam, hogy "...meddig húzhatom így..."


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__4876925..

2014. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A koleszterin tipikus esete a gyógyszeripar rémkeltésének. A koleszterint a májad termeli, a célból, hogy az ereid hajszálrepedéseit tömítse. A tested nem hülye, nagyon jól tudja azt, hogy mit miért tesz. Csak éppen a gyógyszeriparnak nem buli, ha valakit nem tudnak élete végéig tartó "gyógyszer"- szedésre bírni. Szóval ne szarj be, és főleg ne próbáld csökkenteni. Ezzel az értékkel 100 évig is elélhetsz, ha közben nem üt el egy autó. Inkább az ereidet kellene rendbe tenni, és akkor okafogyottság miatt a koleszterined is csökkenne.
2014. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenre gyógyszert szedni. Ahogy javasolták váltsd életmódot és ne parázz állandóan ezen. Ott van a kulcs mondatot, hogy 6 éve is ennyi volt... Akkor gondolod pont ma fogsz összeesni és meghalni? Ha ez akkora problémát okozna, akkor nem engedtek volna haza egyrészt, másrészt már 5 évvel ezelőtt feldobtad volna a pacskert.

Szépen táplálkozzál egészségesen és tudatosan. A vegán táplálkozást csak is akkor alkalmazd, ha tudod, hogy a húsokból és állati eredetű termékekből származó tápanyagokat mivel tudod pótolni. Ha nem elég tudatosan csinálod ezt, akkor baromi könnyen nagyobbat árthatsz magadnak, mint amekkora problémád most van.

2014. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, hogy nagyjából a vegán étrenden élőknél milyen hiánybetegségek léphetnek fel.

B12 vitamin és fehérjehiányon kívül nem nagyon lép fel más, ha az ember változatosan eszik zöldséget és gyümölcsöt.

Igazából én azon parázom, ha már 5-6 éve elkezdtek meszesedni, eltömődni az ereim, akkor csak egyre rosszabb lesz.


Miquel, azt írod, hogy az ereimet kell rendbe tenni, de mit értesz ezen?

Semmi sem mutatta ki, hogy bármi baja lenne az ereimnek, és az orvosok sem mondtak ilyet. Most akkor te mire gondoltál?


Az a baj, hogy számtalan dolgot olvastam a neten koleszterin témában pro és kontra és szinte lehetetlen eligazodni rajta.

Valaki azt mondja, ha nem kezelem gyógyszerrel meghalok pár éven belül, valaki azt mondja, ha gyógyszerrel kezelem, akkor a gyógyszer mellékhatásaiból lesz baj.

Volt aki azt mondta a vegetarianizmus használt neki, van aki meg azt mondja, hogy ha nem viszek be zsiradékot akkor meg túltermeli a máj.

Kibogozhatatlan ez számomra.

2014. szept. 15. 01:48
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Na éppen ezért utálja az orvosok java, ha valaki otthon "öngyógyításba" kezd. Olvasol ezer dolgot, de igazából csak beparázol, meg összezavarodsz. Van értelme?

Ha halálos beteg lennél, akkor nyilván kaptál volna valami gyógyszert, ha nem bízol a jelenlegi dokidban, kérdezz meg egy másikat. Életmód tanácsot is lehet tőle kérni, ha nem, akkor keress egy dietetikust.

Ne a netet bújt...

2014. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vegán étrenddel nem teszel jót magadnak. egyél rendesen disznózsírt, mert az fogja csökkenteni a koleszterinszintedet. (Bár eljesen mindegy, hogy mennyi, mert a szervezet pontosan tudja mennyi kell neki). a gond akkor van, ha nem eszel zsírt, mert akkor a szervezet nem üríti ki a koleszterint, hanem tartalékolja. Pl. egy nagy adag hízott libamáj bekajálása csodát tesz az epeműködésnek, és a koleszterin is csökken. Az ér és szívproblémákat nem a koleszterin okozza, hanem a cukor. Ja, hogy nem ezt reklámozzák? Szerintem semmiképp ne egyél koleszterin csökkentőt, mert attól aztán tényleg lesz bajod.
2016. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Azóta mi újság veled, hogy áll a koleszterined?
2021. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!