Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 17 éves srác, igénybe...

Egy 17 éves srác, igénybe vehet Paleo-diétát?

Figyelt kérdés
vitiligo- nevű betegséggel lettem diagnosztizálva mikor 6 éves voltam, azóta rosszabb lett. Hallottam hogy a D vitamin és a paleo diéta segít. 17 évesen szabad paleo diát alkalmazni? hallottam hogy egészségesebbé, fittebbé, élettel telibbé is tesz.

2014. szept. 15. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
A paleo sima parasztvakítás ehetetlen ételekkel. Kétszer rendeltem, mind a kettő ment a vécébe. De próbáld ki nyugodtan, bár egészségesebb, fittebb, élettel telibb nem leszel.
2014. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szabadna? Nehezebb elrontani, mint a normál étkezést, de persze azért simán ehetsz kiegyensúlyozatlanul úgy is.

Mindent be tudsz vinni, amire a testednek szüksége van s kizársz pár nem előnyös csoportot.

Engem nem tett egészségesebbé, bár előtte se volt bajom. Energia terén nekem a sok zsír, viszonylag kevés szénhidrát jön be (amit mondjuk sok paleós csinál, én eleinte sok szénhidrátot ettem és a fogyásom miatt csökkentettem), de a paleós energiaszintem kutyagumi volt a ketogénhez képest :P

De ez csak az én étrendem és az én testem, paleo és paleo, keto és keto között óriási különbség lehet.


A fogyókúrás témakörben van paleo altémakör, ott találkozhatsz paleósokkal és persze antipaleósokkal is.


Szerintem találd meg a saját étrendedet, amivel jól érzed magad, ne kövess másokat. Kipróbálhatod a paleót, de nem kell tipikusan csinálnod. Vagy "blogosan". Komolyan, már nekem sok, hogy a paleo blogok zöme a sütikről szól... Pedig nekem igazán nincs bajom a sütikkel. De azért nem azon kell élni, még akkor sem, ha az ember pl. nem eszik húst.

2014. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Julie S ***** válasza:

Persze, hogy szabad! Barcsak en is akkor kezdtem volna.


A vitiligorol van egy cikk a Paleolit magazin talan masodik lapszamaban. Szerintem azert csodat ne varj a paleotol. A kesobbi egeszsegedre jo hatassal lesz, viszont hogy helyrehozza-e az eddigieket, az mas kerdes. Amugy, mint mindent, ezt is esszel kell csinalni! Olvass alaposan utana, tapasztald ki, hogy neked mi a jo es etkezz, elj ugy.

2014. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!