Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges egyböl (átmenet...

Egészséges egyböl (átmenet nélkül) áttérni a nyers étkezésre?

Figyelt kérdés

Már régóta szimpatizálok a vegasággal, vegánsággal. A húst eleve nem igazán szeretem, de az állatokat sem. Mármint én nem etikai vagán akatok lenni, csupán "önzésböl" a saját egészségem érdekében változtatok.

A kérdés arra vonatkona, hogy egy ilyen éles váltás milyen hattással bírhat?!


Húsevőből lennék gyümölcsevő (811-es)


Tudom, itt most dobálóztam a különböző fogalmakkal, de nem tudtam értelmesebben leírni. (Mindegyiknek tudom a jelentését, tisztában vagyok a különbségekkel)

Tehát még1x, hogy tiszta legyen: Húsevőből lehetek gyümölcsevő (811) úgy, hogy ezzel nem okozok magamnak egészségügyi problémát?



2014. szept. 25. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, sajna ilyenről még nem olvastam.


Ha a rostmennyiség változik drasztikusan, az durva tud lenni, amíg a bélflóra megváltozik, ennyit azért tudok.


A szénhidrát durva változtatása nekem csak fordított irányban jó, bár a sok gyümölcs sosem okoz gondot, csak a sok keményítő... De van, aki nem szokta meg a sok gyümölcsöt és hasmenéstől kezdve minden baja lesz. Nem kicsit emberfüggő az ilyesmi.


Csak mert eddig ettél húst, nem tudom, milyen volt az étrended... Van, aki úgy húsevő, hogy sosem eszik növényt, a normál ember pedig húsevés mellett is szénhidrátra alapoz, van, aki sosem eszik zöldséget, csak gabonát, más sok zöldséget eszik és semmi gabonát.


Mivel Te mindenképpen sokat változtatsz az étrendeden, nem lepődnék meg némi kellemetlenebb kezdeti időszakon, de nem értek hozzá eléggé.

2014. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

"..Van, aki úgy húsevő, hogy sosem eszik növényt.."


Ne haragudj, de ki kell, hogy javítsalak. Olyan ember nincs, aki csak húson képes sokáig egészségesen élni. Ugyanis csak húsból nem jut hozzá minden tápanyaghoz. Növények nélkül nem tudunk élni, hús nélkül igen. Még a húsevő állatok is esznek növényt, csak nem közvetlenül, hanem előemésztett formában a zsákmányállatok gyomrából.

2014. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ekkora ugrást én akkor tennék, ha már elég sokat tudsz ezzel az életmóddal kapcsolatban. Úgy értem a veszélyeiről is, és hogy mire kell figyelned. Az átállás szerintem nem lesz problémamentes, ha eddig rostban szegény táplálkozást folytattál. Sok ember puffad eleinte, vagy hasmenése van, amíg az emésztőrendszer hozzá nem szokik az új "feladathoz". Ez nem jelenti azt, hogy nem jó neki, de a fokozott rostbevitel több munkára készteti. Ezért én a fokozatosságot javasolnám, de ez csak az én véleményem. Én eleinte egyre több zöldséget és gyümölcsöt építenék az étrendembe, elhagynám a húst és állati termékeket, és ezután térnék át a gyümölcsevésre. Nem muszáj az átmenetnek sokáig tartania, de szerintem 1 hónap nem ártana.

Van erről az életmódról könyved vagy találtál elég infot a neten?

2014. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sowilo ***** válasza:
32%

"Növények nélkül nem tudunk élni, hús nélkül igen."


Élni lehet hús nélkül könnyen, de egészségesnek maradni nem. Nem lehetetlen, de ahhoz precíz étrendtervezés szükséges, nem elég csak enni ami jól esik. Ezt MINDIG le kellene írni, ha a vegetáriánus/vegán életmódot reklámozza valaki, mert könnyen félreértések születhetnek.

2014. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2: Márpedig van, aki életmódszerűen nulla rostot eszik, nulla növénnyel. Nekem is elég fura, de az ember elég alkalmazkodó, a régi eszkimók is húson és zsíron éltek s úgy látszik, a maiak is elég sokáig elvannak vele.


#4: Csak mert elhagyjuk a húst, nem kerülünk különösebb veszélybe, hacsak nem hanyagoljuk az állati termékeket úgy, hogy nem figyelünk oda. Egy vegánnak szerintem már elég tudatosan célszerű táplálkoznia, egy sima vegának elég, ha nem teljesen idióta irányba megy el s mondjuk kerüli a zöldséget és tésztát és tortát eszik... Bár biztos van sok olyan ember is, no az némi hússal sem ehet valami egészségesen. Persze némi tudás és odafigyelés sosem árt.

2014. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sowilo ***** válasza:

Általában a magyar vega azt csinálja, hogy ugyanúgy szarul kajál mint a vegaság előtt, csak most már nem eszik húst, viszont nem pótolja semmivel, tehát a szar étkezést felváltja a szar és fehérjehiányos étkezés.


Ezért írtam: ez nem ilyen egyszerű, hogy csak elhagyjuk a húst és minden hepi. Aki egészségesen akar kajálni, annak valamilyen szinten tudatosan kell megterveznie az étrendjét, vegáknál ez fokozottan érvényes.

2014. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Igen, ezzel nagyjából egyetértek (azt nem tudom, hogyan eszik az átlag vega, de nem hiszem, hogy a zömük fehérjeszegényen csinálná, ott van a szója, amit én vegaként is kerültem, a tejtermékek, tojás, zöldségek, a gabonákban is van fehérje... Speckóbb dolog kell, mint a hús elhagyása, hogy tényleg kicsi legyen a fehérjebevitel.) Azt szoktam írni, hogy a vegasággal együtt nem jár ész... Ez a paleóra is igaz egyébként, bár az sok egészségtelen cuccot kizár (ahogy pl. a nyersveganizmus is), ami segít, de nyilván roppant könnyű kiegyensúlyozatlanul enni...
2014. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sowilo ***** válasza:
Rengeteg kutatás rámutatott már a szója káros hatásaira, nem célszerű fogyasztani. A tojás és tejtermék evés csak az ovo-lakto vegetáriánusokra vonatkozik, a vegánok itt kiesnek. A tejtermékek káros hatásairól is érdekes írások léteznek egyébként, érdemes inkább élvezeti cikknek tekinteni ezeket, mint élelmiszernek, főleg hogy normális fehérjetartalma is csak a túrónak van. Igen, van fehérje a gabonákban is, csak ez a fehérje a kedvezőtlen aminosavprofil miatt nem hasznosul, kivéve ha valaki tudatosan válogatja össze aminoprofil szempontjából az egymást kiegészítő gabonákat. Ezt lehet játszani olajos magvakkal is, sőt, azokkal célszerűbb a magasabb fehérjetartalom miatt. A kérdés, hogy vajon hányan csinálják.
2014. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!