Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia + bulímia, milyen...

Anorexia + bulímia, milyen vitaminokat szedjek?

Figyelt kérdés

Szedek C vitamint, Neuro-t (magnézium + Bvitaminok), és most elkezdek majd D3 vitamint is, mert nem akarok csontritkulást és "összemenni"...tejtermékeket néha eszem/iszom, szerintetek szükséges lenne kálcium is?

22L, 170cm/43 kg



2014. okt. 11. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, neked étel kell...
2014. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, bármit szedsz be, nem fog használni.


Étel kéne - normális -, ám azt megvonod. Hát vagy kórházban megpróbálnak helyre tenni, vagy meghalsz.

2014. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

Vitaminokkal és extra ásványi anyagokkal sem tudod kompenzálni azt a negatív hatást, amit az étel megvonásával okozol magadnak. Ez tapasztalat.

Ettől függetlenül szedj minél több vitamint, de ne várj csodákat. Időt talán nyerhetsz vele és kisebb lesz a kár, amit a testednek okozol, mire rendbe tudod tenni a gondolataidat és legyőzöd a xia-miát. Ne halogasd sokáig. Az ételmegvonás sok hatása nem jön elő azonnal és nem is múlik el azonnal, ha majd enni kezdesz.

2014. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, mert 5 eve benne vagyok mar, 8-szor feküdtem pszichiatrian, voltam 30.5 kg is,de aztan kb 1 evig gyogyult voltam, de v4sszacsusztam...ismerem minden következmenyet, tapasztaltam, azert nem akarom most is (haj,fogak, sziv, vese, ödema), ezert akarok elebe menni, de egy 4-es pakk Fresubin 1600 ft.:/
2014. okt. 12. 14:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is anorexiás voltam, de én már kigyógyultam belőle.

Menzeszed van még?


Én ezeket szedtem anno: Vas+kalcium, Kalcium+D-vitamin, Béress csepp, Magnézium+cink, multivitamin, halolajkapszula,


De ugye tudod: hiába az étrend KIEGÉSZÍTŐ ha nincs étrend.

2014. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szintiszoli123 ***** válasza:
Nutricia nutridrink vényre sokkal olcsóbb. Ugyanaz a tápanyagarány. De mi a francnak, mikor van rendes kaja is ? Vagy azt már nem tudod emészteni?
2014. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem annó a kórházban 30,5 kg-san csak B vitamint adtak étvágynövelőnek (ezt most is szedek), meg a Fresubint. Azt sajnos csak onkológiai betegeknek lehet kedvezményesen felírni, utána nézett az orvosom. De akkor sok problémám volt, kihullott a hajam, 4-5 fogam tönkrement, és beödémásodtam. Ezeket akarom most elkerülni...a fogaimra gondolom jó a kálcium+d vitamin...az ödémám renális (vese eredetű) volt, mert megvontam magamtól a folyadékot is, plusz gondolom az ionháztartásom is felborult. Próbálok odafigyelni a káliumra, de azt is csak vényre írják fel.

Az a baj, hogy nem tudok nagy mennyiségeket enni (ha meg igen, kipurgálom), meg ami egészséges lenne és megvannak benne ezek a vitaminok és ásványi anyagok, az ugye főleg a zöldség-gyümölcs-tejtermék, abból nem tudok annyi kcal-t bevinni, hogy ne fogyjak.

2014. okt. 12. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Egészségesek és kcal dúsabbak az olajos magvak, köles, zabpehely, barna rizs is.

Húst, tojás is egyél, muszáj enned, 22 évesen ez a súly borzasztóan kevés!!

2014. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, imádom a földimogyorót, azt szoktam enni! :)


Már csak egy kérdésem volna:

A pszichiátriai gyógyszerekhez képest, milyen sorrendben vegyem be a táplálékkiegészítőket?

antidepi, antipszicho, nyugtató (reggel-este is kell)

Neuro (tulajdonképpen MagneB6 csak nagyobb dózis)

C vitamin

Kálcium+D3 vitamin (most vettem ilyet, amiben mindkettő van)

pre-probiotikum


Úgy olvastam, hogy pl. a magnézium hatással lehet más ásványi anyagok felszívódására, pl. a kálcium. Igaz ez? Akkor hiába veszem be a Kálcium+D3 vitamint, semmit sem érek vele?

2014. okt. 18. 10:16
 10/14 Szintiszoli123 ***** válasza:
Túlgondolod. Ennyire durván nem befolyásolják egymást a dolgok. Ha lehet, teljen el 1-1,5 óra a gyógyszerek és a kaják között. Ha nem lehet és nincs benne a kifejezett ajánlás a betegtájékoztatóban, akkor nem foglalkozz vele.
2014. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!