Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SEGÍTSÉG! Anorexia vagy sem?

SEGÍTSÉG! Anorexia vagy sem?

Figyelt kérdés
Kb. 4 éve kezdődött... Suli zaklattak , családi gondok is voltak. Magamba fordultam . Elkezdtem mindent össze vissza enni így 50 Kg-ról "hamar" 72 Kg lettem . Csúfoltak , cikiztek másfél éven keresztül. Depressziós lettem. Majd egy nap mikor megtudtam hogy a példaképem bulimiás elkezdtem utána olvasni . Nem tudom miért , de meghánytattam magam . Azt hiszem akkor úgy éreztem ez segíteni fog majd. Azóta is az a dolog van hogy UTÁLOM MAGAM . Még mindig 72 kg vagyok , de 3 éve az egész életem csak arról szól , hogy egy hónap koplalás , hánytatás majd jön egy betegség vagy szünet és mindennek vége. A családomba nagyon rosszak az étkezési szokások ezért ilyenkor ezek engem is visszaszippantanak . És megint 1 hónap olyna hogy ezek a rossz étkezési szokásokkal élek . De eközben csak azon jár az agyam hogy amit lefogytam visszajön. És ez így megy 3 éve . Szerintem nem vagyok Anorexiás , hiszen tök kövér vagyok meg minden .... Úgy érzem hogy ez csak egy módszer hogy lefogyjak .... De a barátnőim azt mondják hogy nem ... Szerintetek ?

2014. szept. 15. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

bulimia.talán.

Amúgy sokkal egészségesebb és gyorsabb módszer is van a fogyásra,m mint ez :)

kevés cukor, kevés szénhidrát, több mozgás ( fél óra futás, ilyenek.) Tádám :)

2014. szept. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ÉTKEZÉSI ZAVAROS vagy, azonban 100%ban egyik sem. De inkább a purgáló anorexiás szót használnám.

Azt gondolom, hogy attól, hogy egy idegen nem mondaná meg, hogy anorexiád van- tehát nem vagy csont és bőr -még igenis lehetsz az.

Ez egy ostoba laikus berögzültség, hogy csak az anorexiás, aki csont és bőr.

Természetesen ez a súlyos mellékhatása, de a leírtak alapján van ok nálad is aggódni.


Iskolában nincs egy megbízható védőnő, pszichológus? Esetleg ismeretstégi körben? (Barátnő szomszédjának a kutyatenyésztőjének a nagynénje...??!!)

Akárki! Érdeklődj!

Sürgősen szükség van szakemberre, mert veszélyes játékot űzöl!

2014. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!